В рейтингу миролюбності Україна – на останніх сходинках

В рейтингу миролюбності Україна – на останніх сходинках

Найбільш дружнім регіоном визнано Європу

В рейтингу миролюбності Україна – на останніх сходинках
фото Shutterstock

Україна – одна з найменш миролюбних країн у світі, однак рівень загрози порівняно з минулим роком дещо знизився, рівень миролюбності підвищився на 2 пункти, все ще залишаючись «дуже низьким».

Співробітниками Інституту економіки і миру була проаналізована ситуація в 163 країнах світу, де проживає 99,7 відсотка населення. На основі отриманих даних вони склали «Глобальний індекс миролюбності» (Global Peace Index).

При складанні рейтингу дослідники враховували рівень згуртованості суспільства, дотримання прав людини, рівень терористичної загрози, а також наскільки стабільним є економічне та політичне становище в країні.

У десятку найбільш миролюбних країн увійшли Ісландія, Нова Зеландія, Португалія, Австрія, Данія, Чехія, Словенія, Канада, Швейцарія та Ірландія.

В рейтингу миролюбності Україна на останніх сходинках

США з минулого року впали в рейтингу на 11 позицій, опинившись, таким чином на 114-му місці з «середнім» рівнем миролюбності.

Росія другий рік поспіль займає 151-й рядок у цьому рейтингу з «дуже низьким» рівнем миролюбності.

В рейтингу миролюбності Україна на останніх сходинках

Укладачі рейтингу зазначають, що політичні негаразди в США в 2016 році призвели до серйозної нестабільності в Північній Америці, в той час як Близький Схід занурився у ще більший хаос, пише «Голос Америки».

«Світ загруз у трясовині конфлікту на Близькому Сході, політичних потрясінь в США, потоках біженців і тероризмі в Європі», – заявив Стів Кіллелеа, засновник сіднейського Інституту економіки і миру, який публікує цей індекс.

Три з п'яти найменш миролюбних країн – Сирія, Ірак і Ємен – знаходяться на Близькому Сході, причому Сирія вже п'ятий рік поспіль посідає найнижчу сходинку рейтингу.

Цього року найпоказовішим є зниження політичної стабільності в США в результаті приходу до влади Дональда Трампа і глибокого розколу в суспільстві.

«Хоча потрібні роки, щоб повністю усвідомити істинний масштаб такої політичної поляризації в США, її руйнівний вплив вже очевидний», – ідеться в заяві Кіллелеа.

Загалом, зазначає інститут, ситуація з рівнем миролюбності покращилася в 93 країнах, погіршилася – в 68.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті