У середньому мільйонери приховують від держави 30% доходу

У середньому мільйонери приховують від держави 30% доходу

Мільйонери і мільярдери відводять від податків удесятеро більше коштів, ніж звичайні люди

Домогосподарства з чистими активами понад $40 млн, до яких економісти відносять близько 0,01% населення планети, в середньому платять на 30% менше податків, ніж повинні. Про це йдеться в дослідженні вчених на основі даних «панамських досьє» і витоку інформації про клієнтів HSBC у Швейцарії, повідомляє Інтерфакс.

Дослідники підрахували, що мільйонери і мільярдери відводять від податків вдесятеро більше коштів, ніж всі інші: у середньому в Скандинавії недоплачують лише 3%.

Поряд з цими матеріалами економісти використовували докладні дані про добробут громадян Данії, Норвегії та Швеції, оскільки в цих країнах публікується найбільше подібної інформації. Однак дослідники припускають, що висновки, зроблені для Скандинавії, можна перенести і на світ в цілому. При цьому не можна виключити, що масштаби ухилення від сплати податків серед найбільш забезпечених жителів у інших країнах можуть виявитися ще вищими.

Якщо розглядати всі групи населення, у країнах Скандинавії люди зберігають за кордоном лише 2% активів, у середньому по світу ця частка становить 4%, пише The Economist.

Дані дослідження показали, що близько 40% найбагатших людей Норвегії (0,1% домогосподарств) приховували за кордоном приблизно 50% активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті