Рада НБУ рекомендувала правлінню не продовжувати вимогу обов'язкового продажу валютної виручки експортерами

Рада НБУ рекомендувала правлінню не продовжувати вимогу обов'язкового продажу валютної виручки експортерами

У квітні Національний банк пом'якшив вимогу до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті

Рада Національного банку рекомендувала правлінню не продовжувати вимоги обов'язкового продажу валютної виручки експортерами, які діяли до червня. Про це йдеться в затвердженій радою оцінці проведеної правлінням політики курсоутворення і валютного регулювання, передають Українські Новини.

«Так, на момент зниження нормативу обов'язкового продажу підприємства продавали понад 90% надходжень. З огляду на зазначене, стан валютного та грошово-кредитного ринків, а також те, що дія цього валютного обмеження закінчується в червні цього року, доцільно не продовжувати його дію», – йдеться в документі.

У квітні Національний банк пом'якшив вимогу до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті, знизивши норматив обов'язкового продажу з 65% до 50% від валютних надходжень.

«Це сприятиме зменшенню курсових ризиків експортноорієнтованих підприємств, а також прискоренню проведення зовнішньоторговельних операцій. Незважаючи на позитивні ефекти пом'якшення цієї вимоги, фактичні дані за обсягами обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті дають підстави констатувати, що таке пом'якшення здійснено з деяким запізненням, а дієвість цієї вимоги поки низька», – вважають у раді.

Підставою для таких висновків ради є той факт, що підприємства добровільно продають набагато більше валютних надходжень, ніж зобов'язані.

Незважаючи на таку рекомендацію, правління НБУ 30 травня вирішило продовжити вимогу щодо обов'язкового продажу валютної виручки експортерами на рівні 50% до 13 грудня.

Нагадаємо, у червні 2016 року НБУ знизив ліміт обов'язкового продажу валютної виручки з 75 до 65%, а у квітні 2017 року – з 65 до 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло