Хто ви з європейських лідерів? – тест від CNN

Хто ви з європейських лідерів? – тест від CNN

Чиї висловлювання і погляди на ключові питання Євросоюзу вам найближчі?

Хто ви з європейських лідерів? – тест від CNN
Фото g7italy.it

В Європі цього року відбувається ряд ключових виборів, на яких визначається майбутнє Євросоюзу – і це на тлі все більшої кількості євроскептиків і поширення крайніх правих, радикальних настроїв.

Поки Європа вирішує своє майбутнє, CNN проводить опитування, як ви ставитеся до ключових проблем блоку. Перейшовши за посиланням, виберіть вислови, які відповідають вашим поглядам, і з'ясуйте, до якого європейського політика ви найближчі.

Блок 1. Ви людина проєвропейських поглядів чи євроскептик?

1. Я вірю, що Євросоюз перебуває у процесі розпаду через одну просту причину. Два стовпи, на яких він заснований – Шенген і євро – зараз у процесі руйнування.

2. 28-й член Євросоюзу повинен бути простішим, зрозумілішим, продуктивнішим і продовжувати просувати енергетичні та цифрові питання.

3. Євросоюз – це політична бюрократична організація, яка забрала нашу ідентичність та національний суверенітет. Отже, варто позбутися Євросоюзу і знову стати національною державою.

4. Навіть якщо ми бачимо, що націоналістичний протекціоністський підхід зростає в різних кінцях світу, Європа не повинна замикатися й відгороджуватися. Європа повинна й далі показувати свою відкритість світу.

Блок 2. Як щодо питання кордонів, особливо спільних кордонів між країнами Євросоюзу, відомих як Шенгенська зона?

1. Я не маю ні найменшої впевненості в тому, що Євросоюз зможе захистити кордони Євросоюзу.

2. Ніхто не хоче позбуватися Шенгену, але якщо від нього лишилася одна назва – тоді в його існуванні немає сенсу. Але я вірю, що ми можемо врятувати Шенген.

3. Країна без кордонів – це як людина в своєму будинку без дверей. Хто завгодно може зайти, і ти не можеш когось попросити вийти.

4. Або ми захищаємо наші зовнішні кордони і ми робимо це разом, або ми ризикуємо скотитися в націоналізм.

Блок 3. Біженці: впускати чи виганяти?

1. Якщо Європа не може вирішити питання біженців – тоді це вже не та Європа, до якої ми прагнули.

2. Сьогоднішня криза біженців показує, що трапляється, коли стає все менше Європи, Середземне море перетворюється на масову могилу, жахливі сцени розігруються на кордонах, всі звинувачують один одного.

3. Криза біженців – це виклик для всієї Європи, і тут треба чесно сказати, що це не тільки питання безпеки. Це ще й економічне питання.

4. Ви би прийняли 12 незаконних мігрантів у вашу квартиру? Ні. Дехто з них може вкрасти ваш гаманець і образити вашу дружину. Ні, ви цього не приймаєте.

Блок 4. Валюта: ви прихильник євро?

1. Дуже важливо для виживання євро (як валюти), щоб усі країни єврозони виконали свої обіцянки, які давали, коли приєднувалися. Тільки така валюта заслуговує на довіру.

2. Ми хочемо бути відповідальними за нашу власну країну, нашу власну валюту, наші власні кордони і нашу власну міграційну політику.

3. Валюта Євросоюзу – це євро. Всі угоди щодо цього дуже зрозумілі. Немає необхідності для подальшого роз’яснення цієї теми.

4. Правда в тому, що ми мусимо колективно визнати, що євро – недосконале і не може продовжувати обіг без реформ.

Блок 5. Єдиний ринок: як ви дивитеся на торговий блок?

1. Основа (ДНК) єдиного ринку – це свобода, співпраця і солідарність.

2. Я бачу це (єдиний ринок) як найбільше досягнення європейської співпраці з часів Римського договору.

3. Вільний доступ на єдиний ринок буде гарантований тій країні, яка приймає 4 основних свободи руху – людей, товарів, послуг та капіталу.

4. Я повторюю, що 4 свободи єдиного ринку – товарів, капіталу, послуг та людей – рівнозначно важливі.

Блок 6. Тероризм: як ЄС має відповідати?

1. Продовжуючи жити своїм життям і виконувати свою роботу, ми говоримо терористам: ви убивці, наповнені ненавистю, і вам ніколи не зрозуміти, як ми живемо і хочемо жити.

2. Меркель, (прем’єр-міністр Нідердандів) Рютте та всі інші лідери боягузливого уряду дозволили ісламський терор і цунамі насильства своєю політикою відкритих кордонів.

3. Країни-члени (ЄС) погодилися покращувати обмін інформацією і встановити систему обміну інформацією про пасажирів по всій Європі. Це життєво важливі кроки в боротьбі проти тероризму.

4. У боротьбі проти тероризму перший крок – це знову встановити контроль над нашими національними кордонами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло