Пенсійний фонд поповнився на 11 млрд грн

Пенсійний фонд поповнився на 11 млрд грн

Міністр соцполітики заявив, що тепер можна говорити про осучаснення пенсій

Після підвищення мінімальної заробітної плати до 3 200 грн з 1 січня 2017 року в Пенсійний фонд надійшло додаткових 11 млрд грн, заявив міністр соцполітики України Андрій Рева. Про це повідомляє Укрінформ.

Рева стверджує, що ще в січні майбутнє підвищення пенсій прогнозувати було неможливо, тому що не було грошей. Але з ростом заробітної плати цей ресурс з'явився.

Також, за словами міністра, після проведення пенсійної реформи в Мінсоцполітиці очікують зростання кількості платників єдиного соцвнеску на 8 млн осіб.

«Якщо ми проведемо пенсійну реформу і посилимо вимоги до страхового стажу, то отримаємо мільйони союзників у боротьбі з тіньовою економікою. Тому що сьогодні робочий, наприклад, на будівництві, і його роботодавець укладають негласний пакт: я тобі плачу 10 тис грн на місяць, але не плачу за тебе в ПФ, у тебе ж 15 років стажу є, тобі пенсію дасть держава. Коли ми переглядаємо ці умови, то, погодьтеся, що такий робочий обов'язково скаже цьому роботодавцю: Іван Іванович, все це дуже добре, але страховий стаж у мене повинен йти, тому легалізуй і заплати 704 грн в місяць за те, що я в тебе працюю «, – сказав Рева.

Міністр зазначив, що коли держава і самі працівники разом почнуть виставляти вимоги недобросовісним роботодавцям, то можна буде побачити, як зросте кількість платників ЄСВ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло