Захворіло у світі
98,217,548
Померло у світі
2,108,378
Вилікувалось у світі
54,174,334
Захворіло в Україні
1,187,897
Померло в Україні
21,778
Вилікувалось в Україні
942,107
Пенсійний фонд поповнився на 11 млрд грн

Пенсійний фонд поповнився на 11 млрд грн

Міністр соцполітики заявив, що тепер можна говорити про осучаснення пенсій

Після підвищення мінімальної заробітної плати до 3 200 грн з 1 січня 2017 року в Пенсійний фонд надійшло додаткових 11 млрд грн, заявив міністр соцполітики України Андрій Рева. Про це повідомляє Укрінформ.

Рева стверджує, що ще в січні майбутнє підвищення пенсій прогнозувати було неможливо, тому що не було грошей. Але з ростом заробітної плати цей ресурс з'явився.

Також, за словами міністра, після проведення пенсійної реформи в Мінсоцполітиці очікують зростання кількості платників єдиного соцвнеску на 8 млн осіб.

«Якщо ми проведемо пенсійну реформу і посилимо вимоги до страхового стажу, то отримаємо мільйони союзників у боротьбі з тіньовою економікою. Тому що сьогодні робочий, наприклад, на будівництві, і його роботодавець укладають негласний пакт: я тобі плачу 10 тис грн на місяць, але не плачу за тебе в ПФ, у тебе ж 15 років стажу є, тобі пенсію дасть держава. Коли ми переглядаємо ці умови, то, погодьтеся, що такий робочий обов'язково скаже цьому роботодавцю: Іван Іванович, все це дуже добре, але страховий стаж у мене повинен йти, тому легалізуй і заплати 704 грн в місяць за те, що я в тебе працюю «, – сказав Рева.

Міністр зазначив, що коли держава і самі працівники разом почнуть виставляти вимоги недобросовісним роботодавцям, то можна буде побачити, як зросте кількість платників ЄСВ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті