«Нафтогаз» розрахується з «Газпромом» за рішенням арбітражу протягом 3 місяців

«Нафтогаз» розрахується з «Газпромом» за рішенням арбітражу протягом 3 місяців

До кінця червня очікується остаточне рішення у справі поставок газу

«Нафтогаз» розрахується з 	«Газпромом» за рішенням арбітражу протягом 3 місяців
Фото Shutterstock

Голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв прогнозує розрахунок компенсацій за рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція) в позові із компанією «Газпром» (Росія) протягом 2-3 місяців. Про це повідомляють Українські Новини.

«Нам вдалося переглянути ціну з 2014 року. Це означає, що за всі обсяги газу, які «Нафтогаз» купував у «Газпрому» з того періоду часу, «Газпром» буде винен компенсувати нам певну суму. Остаточні розрахунки компенсації в обидві сторони займуть, за моїми розрахунками, приблизно 2-3 місяці. Але найбільш важливі самі остаточні розрахунки, які будуть включати також іншу справу – транзитну, яке ми очікуємо також найближчим часом, – вони і підведуть остаточну риску під питанням: хто кому і скільки винен», – сказав Коболєв.

Голова Нафтогазу додав, що сподівається на винесення остаточного рішення у справі поставок газу до кінця червня. Буде винесено перше окреме і остаточне рішення по транзитній справі, але, за очікуваннями Коболєва, воно буде винесено пізніше, оскільки затягнулося рішення у справі про постачання газу.

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітраж відхилив вимоги «Газпрому» щодо принципу «бери або плати». Також арбітраж задовольнив вимоги Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» про перегляд ціни на газ в контракті з компанією «Газпром» і скасував заборону на реекспорт газу.

Російська нафтогазова компанія «Газпром» заявила, що поки вивчає рішення Стокгольмського арбітражу по розгляду між ПАТ «Газпром» та НАК «Нафтогаз України» та вважає, що таке рішення є «проміжною» стадією арбітражного процесу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло