Катарці готуються до економічної блокади
Жителі країни масово скуповують продукти харчування

Жителі столиці Катару Дохи масово закуповують продукти харчування у зв’язку з тим, що ряд держав розірвали дипломатичні відносини з цією країною і це може вилитись у економічну блокаду. Про це повідомляє CNN, посилаючись на публікації у соціальних мережах.
Як повідомлялось раніше, Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Бахрейн, Лівія, Ємен, Мальта та Маврикій розірвали усі дипломатичні відносини із Катаром, звинувативши країну у підтримці тероризму.
Катар – одна із найбагатших країн світу. Але оскільки країна знаходиться переважно в пустелі, їй доводиться розраховувати на імпортні продукти харчування. Дані Світового банку показують, що в 2015 році Катар імпортував продовольчих товарів на суму близько $1 млрд, причому третина з них надходила з Саудівської Аравії та ОАЕ.
Саудівська Аравія розірвала всі сухопутні, морські та повітряні зв’язки з Катаром, ОАЕ також закрили свої аеропорти та гавані для рейсів і доставки до Катару.
«Продовольча безпека – велика проблема тут, у Катарі, – сказав професор Катарського університету Адель Абдель Гафар. – Закриття повітряного та сухопутного зв’язку має наслідки для ланцюга поставок продовольства».
Він зазначив, що місцеві супермаркети в понеділок були заповнені людьми, а деякі полиці залишились пустими, включаючи відділи молочної продукції та птиці. Деякі катарці розміщували фото переповнених покупцями магазинів у соцмережах.
Якщо поставки із двох джерел припиняться, Катару доведеться шукати нові. «Ця (дипломатична) криза зачепила супермаркети, уряд ще не дав відповіді, але я думаю, він швидко зреагує і люди отримають молоко, птицю та інші продукти з інших країн», – сказав Абдель Гафар.
Іранське інформагентство повідомило, що Іран готовий почати відправляти свої продовольчі товари до Катару протягом 12 годин.
Бажання Катару співпрацювати з Іраном є одним із джерел напруженості з іншими арабськими сусідами. Іран та Катар мають найбільші газові родовища у світі. Їх запаси в 1800 трлн кубічних футів перетворили Катар на провідного світового експортера скрапленого природного газу і призвели до економічного підйому країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].