«Екс-європейська Великобританія» та Європа відтепер дві різні інвестиційні зони

«Екс-європейська Великобританія» та Європа відтепер дві різні інвестиційні зони

Американські інвестори вже пішли з Великобританії через Brexit

Глобальні інвестори почали розділяти Великобританію і решту Європи в рамках фундаментальної переоцінки інвестицій у регіоні, що відображає зростаючий ентузіазм до широких економічних перспектив Європи та нервовість щодо можливої затягнутості переговорів стосовно Brexit. Про це повідомляє Reuters.

Це означає цьогорічну появу «екс-європейської Великобританії» як інвестиційного класу, оскільки офшорні інвестори активно намагаються уникнути змішування британських акцій з будь-якими інвестиціями, пов’язаними з Європою.

Великобританія була невід’ємною частиною європейського інвестиційного процесу протягом десятиліть, зокрема, значною мірою, через Лондон, який виступав регіональним фінансовим центром у ЄС.

З Brexit майбутнє багатьох із зв’язків стало непевним, зростає усвідомлення того, що фінансові ринки Великобританії та ЄС розвиватимуть власні нюанси та драйвери, які вимагають змінення старих принципів.

ETF (закордонні біржові інвестиційні фонди), що відслідковують європейські акції, не включаючи британські, є тими, хто вбачає найсильніший попит, найбільші інвестиції отримала компанія iShares MSCI Eurozone у розмірі $3,9 млрд цього року.  Між тим регіональні ETF, які включають британські акції, пропонують інвесторам користуватися лише європейськими пропозиціями, активно намагаючись уникнути британських акцій.

«Екс-європейська Британія» не є новою інвестиційною концепцією, а розмір та обсяг доступних інвесторам продуктів є малим порівняно із тими, що пропонуються на загальноєвропейській основі.

За даними Lipper, у всьому світі налічується понад 1800 пайових інвестиційних фондів, які інвестують у загальноєвропейські акції і загалом управляють сумою більше ніж $250 млрд.

Проте кількість фондів, які вкладають кошти в європейські акції, за виключенням тих, які перераховані у Великобританії, складають трохи більше 150 і управляють $50 млрд.

Розділення стало помітним, як тільки Британія проголосувала за вихід із ЄС у 2016 році.

«Ці два регіони і були розділені, але Brexit це підкреслив, – говорить Стівен Мітчел, голова глобального фонду в Jupiter Asset Management. – Американські інвестори покинули Великобританію через два тижні після рішення щодо Brexit – до липня 2016 року вони зникли. Невизначеність Brexit їх злякала».

Великобританія залишається ключовим ринком для глобальних інвесторів і пропонує їм доступ до великих виробників сировинних товарів. Крім того, компанії в Єврозоні значною мірою покладаються на Великобританію як ринок. Наприклад, близько 10% прибутків від топових компаній Єврозони надходять безпосередньо з Великобританії, це значить, що інвесторам доведеться слідкувати за фінансовим «здоров’ям» Великобританії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті