Стокгольмський арбітраж змінив формулу ціни на газ

Стокгольмський арбітраж змінив формулу ціни на газ

У газовому контракті між «Нафтогазом» і «Газпромом» тепер встановлено нову ціну

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма кардинально змінив формулу ціни в газовому контракті Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» і компанії «Газпром».

Про це в ефірі «5 каналу» сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передають Українські Новини.

«Формула ціни кардинально змінена. Вона змінена з 2014 року. Вона змінена на новий ринковий принцип... Про що я можу говорити, що вона буде і зараз є не тільки менша від тієї ціни, яку від нас вимагає «Газпром», але вона є меншою, ніж та ціна, яку зараз Україна платить за газ, який ми купуємо з європейського напрямку. Тобто серед усіх можливих цін газу на українському ринку та формула, яку отримали ми, зараз є найменшою», – сказав він.

Коболєв уточнив, що формула ціни, яку Стокгольмський арбітраж встановив у своєму проміжному рішенні, є остаточною.

«Зараз нам необхідно привести ті розрахунки і елементи, які є цифровими, до формулювань, які будуть закладені в остаточний контракт... Формула ціни була одномоментно змінена для України з прив'язки до нафти до прив'язки до ринку. Раніше в нас було 100% нафти, зараз – 100% ринку. Більшість європейських країн і компаній йшли цим шляхом 10–15 років, і навіть зараз у багатьох з них немає повної прив'язки до ринку. Це, як правило, комбінація і ринку, і нафти. На наше глибоке переконання, 100% прив'язка до ринку є найбільш справедливою і найбільш ефективною формулою в поточному стані справ на газовому ринку Європи», – зазначив Коболєв.

Він додав, що остаточний розрахунок компенсацій за рішенням Стокгольмського арбітражу стане продуктом роботи експертів протягом трьох найближчих місяців і потім цей розрахунок буде покладено в остаточне рішення.

Коболєв зазначив, що найближчим часом буде розглянута транзитна частина справи, в якій українська сторона вимагає істотну компенсацію, при цьому за розрахунками «Нафтогазу», якщо рішення щодо транзитної справи буде позитивним для компанії, баланс розрахунків буде істотно на користь України.

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітраж відхилив вимоги «Газпрому» щодо принципу «бери або плати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло