Країни Євросоюзу погодили розширення безмитних квот для України

Країни Євросоюзу погодили розширення безмитних квот для України

Україна без мита зможе постачати в ЄС на 650 тис.тонн більше кукурудзи і на 350 тис. тонн ячменю

Комітет постійних представників ЄС досяг домовленості щодо позиції Ради ЄС щодо тимчасових торговельних преференцій на користь України.

Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС на сайті організації.

«Посли ЄС попросили головуючу країну провести переговори з Європарламентом з метою якнайшвидшого запровадження заходів», – сказано в повідомленні.

«Пропозиція скерована на покращення доступу для українських експортерів на ринок ЄС, зважаючи на складну економічну ситуацію і зусилля Україні в плані розпочатих економічних реформ», – додали у Раді ЄС.

Як повідомлялося, у вересні 2016 року Єврокомісія внесла пропозицію підвищити квоти на ряд товарних позицій з України.

Зокрема, йшлося про збільшення квот на кукурудзу – на 650 тис. тонн, пшеницю – 100 тис. тонн, ячмінь – 350 тис. тонн, крупу і оброблене зерно – на 7,8 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, мед – 3 тис. тонн, виноградний сік – 500 тонн, перероблені томати – 5 тис. тонн.

1 червня цього року Європарламент проголосував за розширення безмитних квот для України з окремими винятками. Зокрема, євродепутати проголосували за пропозицію Єврокомісії щодо додаткових безмитних квот для України, але внесли поправки – виключивши томати, пшеницю і сечовину з переліку такої продукції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті