IFC інвестує до $20 млн у новий фонд Horizon Capital для України

IFC інвестує до $20 млн у новий фонд Horizon Capital для України

Horizon Capital – управляюча компанія, що займається інвестиціями у компанії із середнім рівнем капіталізації

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку вкладе до $20 млн в фонд прямих інвестицій Emerging Europe Growth Fund III, L.P., запущений Horizon Capital Advisors, LLC для інвестицій переважно в Україні.

Рада директорів затвердила цей проект на засіданні 5 червня, передає «Інтерфакс».

Згідно з документом, інвестиції IFC не перевищуватимуть 20% загального розміру фонду. Передбачається, що основним об'єктом інвестицій EEGF III стануть малі і середні зростаючі підприємства.

IFC наголошує, що участь в новому фонді допоможе Horizon завершити окремі розпочаті інвестиції.

Вказується, що співінвестором фонду може виступити ЄБРР.

У червні 2016 року Американська урядова організація з фінансування розвитку OPIC (Overseas Private Investment Corporation) повідомила про надання до $37,5 млн фонду EEGF III, запущеного Horizon Capital, терміном до 10 років.

Фонд з обсягом $150 млн буде орієнтований на середні за розмірами швидкорослі, експортно-орієнтовані компанії в Україні та Молдові з потенціалом виходу в локальні або регіональні ринкові лідери. Передбачається, що фонд здійснюватиме інвестиції шляхом купівлі міноритарної частки в таких компаніях. У той же час, при необхідності, можливо також надання стартового капіталу, повний викуп компаній або участь в приватизації.

Horizon Capital була заснована в 2006 році чотирма партнерами, які розпочали свою співпрацю з інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який був створений в 1994 році з капіталом $ 150 млн для України і Молдови. В даний час засновником і головним виконавчим директором Horizon Capital є Олена Кошарна. Офіси Horizon Capital знаходяться в Києві і Чикаго.

Компанія управляє фондами прямих інвестицій WNISEF, EEGF (створена в 2006 році з капіталом $132 млн) і EEGF II (створений в 2008 році з капіталом $ 370 млн). Кошти зазначених фондів інвестуються компанією в проекти в Україні, Молдові та Білорусі.

Раніше повідомлялося, що IFC надасть «Нібулону» до $90 млн позикових коштів на поповнення оборотного капіталу та розвиток компанії, а також виділить кредит в розмірі $37 млн на будівництво терміналу Cargill.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло