Кабмін: держземлі сільгосппризначення будуть здаватися в оренду терміном до 7 років

Кабмін: держземлі сільгосппризначення будуть здаватися в оренду терміном до 7 років

Постанова Кабміну передбачає сдачу землі в оренду тільки на аукціонах

Кабмін: держземлі сільгосппризначення будуть здаватися в оренду терміном до 7 років
Фото: pixabay.com

Отримання в оренду державних земель сільськогосподарського призначення буде можливо тільки на термін до семи років за підсумками аукціонів, на яких стартова ціна складе не нижче 8% нормативної оцінки.

Відповідну постанову Кабінет міністрів затвердив на засіданні в середу, передає «Інтерфакс».

Держгеокадастр повинен буде також виставляти на такі аукціони землі, повернуті з оренди, тим самим ліквідовуючи схему, коли вони ділилися на ділянки по 2 га та безкоштовно роздавалися нібито у вигляді земель особистого селянського господарства, пояснив, представляючи проект, перший заступник міністра агрополітики і продовольства Максим Мартинюк.

Заступник міністра уточнив, що на даний час на аукціонах по здачі держземель в оренду ставка становить 13-15%, а середня ставка оренди державних та приватних земель по країні – від 5 до 8%.

Мартинюк зазначив, що постанова вводить ще одну умову – обсяг земель, які виділяються безкоштовно, буде обмежений 25% земель, зданих в оренду через аукціони, а пріоритетними одержувачами таких земель стануть учасники АТО за погодженням із сільськими радами.

За його словами, Держгеокадастру також доручено привести раніше укладені договори у відповідність з новими нормами.

За прогнозами заступника міністра, такі заходи мають збільшити доходи місцевих бюджетів на 1 млрд грн до кінця 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті