Італія продала найбільший меткомбінат Європи власнику «ArcelorMittal Кривий Ріг»

Італія продала найбільший меткомбінат Європи власнику «ArcelorMittal Кривий Ріг»

В Генуї робочі заводу протестують проти скорочення 5000 робочих місць

Італія продала найбільший меткомбінат Європи власнику «ArcelorMittal Кривий Ріг»
фото gruppoilva.com

Міністр економічного розвитку Італії Карло Календа (Carlo Calenda) 5 червня 2017 року підписав наказ про продаж найбільшого в Європі металургійного комбінату ILVA, повідомляє UaProm з посиланням на італійське видання ANSA.

Покупцем обрана компанія Am Investco, спільне підприємство транснаціональної корпорації ArcelorMittal та італійської Marcegaglia.

В даному консорціумі частки розподілилися так: ArcelorMittal Italy Holding Srl (51%), ArcelorMittal SA (34%) і Marcegaglia SpA Carbon Steel (15%).

Оферта Am Investco передбачає інвестиції в 2,4 млрд євро, з яких 1,25 млрд євро буде вкладено в технології, а 1,15 млрд євро – в екологічні проекти.

Ціна покупки активів ILVA складе 1,8 млрд євро, а також щорічна рента в розмірі 180 млн євро. Також на заводі скоротять працівників у 2018 році до 9407 людини з подальшим зменшенням до 8480. На даний момент в компанії працюють 14220 робітників, а також 4100 осіб на аутсорсингу.

При цьому конкурент – консорціум Acciaitalia, – який програв конкурс щодо купівлі, запропонувавши 1,85 млрд євро за активи ILVA, гарантував збереження 9800 робочих місць.

В Acciaitalia входять індійська меткомпанія JSW Steel, італійський виробник прокату Arvedi, італійський бізнесмен Леонардо Дель Веккіо, за підтримки італійського держбанк розвитку Cassa Deposit e Prestiti.

Однак Карло Календа відмовився приймати оновлену пропозицію Acciaitalia, заявивши, що «правила не можна міняти під час гри». Крім того, він вказав, що окремі положення оферти не відповідають процедурі.

Але представники Acciaitalia впевнені, що їх пропозиція краща, оскільки дозволить швидше закрити операцію. Крім того, в компанії підкреслили, що у компанії-переможця «виникнуть проблеми з антимонопольними органами» при затвердженні угоди.

Італія продала найбільший меткомбінат Європи власнику «ArcelorMittal Кривий Ріг»
фото ansa.it

Тим часом працівники ILVA 5 червня вийшли на вулиці міста Генуя в знак протесту проти продажу компанії Am Investco, а також планом зі скорочення персоналу на більш ніж 5000 чоловік. Провідна процесія тримала в руках великий плакат Ilva Genoa. При цьому робочі хором співали «Без роботи будуть заворушення».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло