СБУ обшукала 15 імпортерів палива

СБУ обшукала 15 імпортерів палива

Компанії імпортували сировину з Росії та Білорусі

У середу СБУ провела обшуки за 30 адресами в 15 компаніях – імпортерах паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу. Про це повідомили джерела в Службі безпеки України, пише Економічна правда.

За даними джерела, компанії-імпортери ввозили сировину із сусідніх Росії та Білорусі, використовуючи при цьому офшори. Таким чином вони змінювали ціну та якість товару, аби знизити митну вартість.

Спецслужба встановила, що більша частина імпортованої продукції перепродається підконтрольним структурам, які реалізують товар через мережі АЗС та оптові бази за готівку без сплати податків.

«Таким чином комерційні структури штучно формують податковий кредит за рахунок операцій з імпортерами та акумулюють великий обсяг «тіньової» готівки», – пояснюють в СБУ.

Потім для легалізації оборудки «за документами» продукцію реалізовували через конвертаційні центри.

«Підприємство, фактичний продавець товару, отримувало необхідну документацію та безготівкові гроші на рахунки, а конверту передавало нелегально отриману готівку. Через протиправний механізм податковий кредит з ПДВ «переходить» вже до фіктивних комерційних структур, а не формується в офіційних імпортерів продукції під час митного оформлення вантажів», – повідомляють у службі.

За її даними, під час наступного етапу фінансової оборудки конвертцентри реалізовують з використанням підроблених документів штучно сформований податковий кредит підприємствам реального сектору економіки. Останні таким чином мінімізують для себе сплату податку на додану вартість до державного бюджету.

СБУ задокументувала, що зловмисники здійснюють зміну номенклатури товару на необхідну замовнику. Фіктивна структура за сфальсифікованими документами купувала нібито скраплений газ, а продавала вже за вказівкою клієнта будівельні матеріали або неіснуючі послуги.

«У рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 205 та ст. 212 Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять кілька десятків санкціонованих обшуків в офісах та місцями проживання фігурантів справи у Київській, Харківській, Житомирській та Запорізькій областях. За їх підсумками планується накладання судом арешту на банківські рахунки та паливно-мастильні матеріали, які належать фізичним та юридичним особам, задіяним у протиправній оборудці», – зазначають у відомстві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло