Хворим до Європи – зась

Хворим до Європи – зась

З 2020 здоров’я осіб, що в’їжджають до ЄС, будуть ретельно перевіряти

Хворим до Європи – зась
фото Shutterstock

Уряди країн ЄС обговорили з Європарламентом довгий список питань, на які доведеться відповідати кожній особі при в’їзді до ЄС. Про це повідомляє Die Presse.

З 2020 році усі громадяни третіх країн, які перетинають кордон з ЄС будуть заповнювати он-лайн форму схожу на опитувальник в США. Водночас список питань буде настільки великим, що виділених на заповнення 10 хвилин навряд чи вистачить.

Експерти уже попереджають про появу надмірної кількості неконтрольованих даних.

У документі Ради Європи вказано, що «такий контроль націлений на те, щоб відфільтровувати осіб, які несуть ризик для безпеки або здоров’я європейських громадян, а також тих, хто має намір потрапити до країн ЄС нелегально».

Якщо особа має серйозне захворювання, їй доведеться відповідати на додаткові питання.

Німецький експерт із захисту даних, депутат Європарламенту Ян Філіпп Альбрехт вбачає у запланованому нововведенні «тотальний нагляд».

«У нас немає дефіциту даних. Нам не вистачає лише ретельного аналізу уже наявних даних. Замість інвестування сотен мільйонів євро таким чином, краще їх вкласти в покращення співробітництва і покращення технічного оснащення поліції, слідчих органів та спільних слідчих груп під егідою Європола», – сказав Альбрехт

Нова система онлайн-в’їзду European Travel Information and Authorisation System (ETIAS) буде працювати аналогічно до американської системи, тобто анкету-опитувальник треба буде заповнити до прибуття до ЄС.  Отриману таким чином інформацію перевірятимуть із уже наявною у базі. У більшості випадків, Єврокомісія називає цифру у 95% – рішення прийматиметься негайно. Решту 5% будуть перевіряти більш ретельно і якщо людину вважатимуть такою, що несе загрозу, їй можуть відмовити у в’їзді до країн ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло