Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Позачергові вибори у Британії: перші дані екзит-полів

Позачергові вибори у Британії: перші дані екзит-полів

Партія Мей кількісно перемагає, але жодних переваг це їм не принесе

Позачергові вибори у Британії: перші дані екзит-полів
Інфографіка ВВС
http://www.bbc.com/news/election-2017-40209282

Надійшли перші результати екзит-полів на позачергових парламентських виборах у Великобританії, які проходили 8 червня. Про перші результати повідомляє Reuters.

Згідно з даними, лідерство отримала Консервативна партія Терези Мей – однак за консерваторів проголосувало менше виборців, ніж потрібно для здобуття парламентської більшості.

Так, за попередніми даними, партія британської прем’єр-міністра отримає 314 місць у парламенті, а для абсолютної більшості потрібно 326. Крім того, це на 17 голосів менше, ніж мали консерватори в попередньому складі парламенту. Тому тепер їм потрібно шукати партнерів, щоб створити коаліцію.

На другому місці – Лейбористська партія Джеремі Корбіна, вона імовірно отримає 266 місць.

Загалом у британському парламенті 650 місць.

Невелику кількість місць також отримали Шотландська національна партія – 34, та ліберальні демократи – 14.

ЗМІ називають попередні результати цих виборів «підвішеними», тобто немає явного переможця, і країна, як і раніше, залишається розділеною на протилежні табори. Також зараз важко передбачити, чи має Тереза Мей шанс на виживання в якості прем'єр-міністра, пише Reuters.

Вибори Мей призначила у квітні, коли, за даними опитувань, рейтинги її Консервативної партії та самої Мей були дуже високими. 330 місць у парламенті на той час здавалося їй надто мало, тому метою було збільшити своє представництво, щоб керувати країною у процесі виходу з Євросоюзу, зазначає «Радіо Свобода».

Але ціла серія терактів, більшість з яких були пов’язані з передвиборчою напругою, створили тиск на уряд, а помилки в ході виборчої кампанії далі зменшили популярність Мей і консерваторів як надійної сили для керування країною.

Якщо результати екзит-полу підтвердяться, це ускладнить роботу нового уряду і може уповільнити переговори Лондона з ЄС про Brexit, стверджує видання.

Нагадаємо, сьогодні в Великобританії пройшли дострокові вибори. Працювало понад 40 000 виборчих дільниць. У країні зареєструвалося 47 мільйонів громадян, які мають право голосу. Це на півмільйона більше, ніж на попередніх виборах у 2015 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті