Захворіло у світі
99,734,558
Померло у світі
2,140,446
Вилікувалось у світі
55,083,149
Захворіло в Україні
1,197,107
Померло в Україні
22,057
Вилікувалось в Україні
965,835
Британський фунт обвалився через провал партії Терези Мей на виборах

Британський фунт обвалився через провал партії Терези Мей на виборах

Валюті прогнозують подальше зниження через політичну невизначеність

Британський фунт обвалився через провал партії Терези Мей на виборах
Обвал курсу фунта після оголошення даних екзит-полів
інфографіка Bloomberg

Британський фунт стерлінгів показав найшвидше за останній рік падіння після того, як стало відомо, що правляча консервативна партія не виправдала сподівань отримати абсолютну більшість у парламенті всього за 10 днів до початку переговорів щодо Brexit.

Про це повідомляє Bloomberg.

Фунт упав майже на 2% щодо більшості основних валют на тлі подальшої невизначеності щодо того, хто ж очолить уряд і вестиме країну протягом двох подальших років, коли триватиме складний процесс виходу з Євросоюзу.

У ході торгів британський фунт після падіння на 2% скоротив втрати до 1,5%, або $ 1,2764, станом на 4:28 ранку за лондонським часом в п'ятницю. Цей рівень став найнижчим з 18 квітня поточного року.

Прогноз втрати консерваторами парламентської більшості і перспектива формування міноритарного уряду лейбористів, що працює в умовах «підвішеного парламенту», оцінюється біржею як серйозний фактор ризику. Через хвилину після публікації екзит-полу курс національної валюти обвалився на 1,12% до долара – до позначки 1:1.2792 і на 1,44% до євро – до позначки 1:1,1372, і продовжив зниження. Співвідношення фунта до долара на момент закриття нью-йоркській біржі склало 1:1,2755.

За новими оцінками аналітиків, при підтвердженні прогнозу про «підвішений парламент» курс фунта до долара може обвалитися до позначки 1:1,20. У будь-якому випадку, в п'ятницю ситуація на валютному ринку буде штормовою, оскільки вже зараз з'явилися перші передбачення майбутньої відставки Терези Мей з поста прем'єр-міністра, пише видання.

Нагадаємо, на позачергових виборах у Британії, згідно з даними екзит-полів, партія Мей кількісно перемагає, але жодних переваг це їм не принесе – за консерваторів проголосувало менше виборців, ніж потрібно для здобуття парламентської більшості.

Так, за попередніми даними, Торі отримають 314 місць у парламенті, а для абсолютної більшості потрібно 326. Крім того, це на 17 голосів менше, ніж мали консерватори в попередньому складі парламенту. Тому тепер їм потрібно шукати партнерів, щоб створити коаліцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті