Російська держдума може заборонити технології для обходу блокування сайтів

Російська держдума може заборонити технології для обходу блокування сайтів

Депутати пропонують оголосити анонімайзери і VPN незаконними

У Держдуму РФ внесли законопроект, який вводить заборону на використання технологій для відвідування заблокованих сайтів, повідомляє сайт Meduza.

Документ, підготовлений депутатами Михайлом Кудрявцевим («Єдина Росія»), Миколою Рижаком («Справедлива Росія») і Олександром Ющенком (КПРФ), розміщений в базі даних Держдуми.

Автори законопроекту наголошують на тому, що російська система блокувань «недостатньо ефективна», тому що користувачі застосовують технології, що дозволяють отримати доступ до заблокованих інформаційних ресурсів. Крім того, посилання на заблоковані сайти є у вільному доступі в пошуку через Google та інші пошуковики.

Законопроект пропонує встановити заборону на використання на території РФ «інформаційно-телекомунікаційних мереж, інформаційних систем і програм для ЕОМ для отримання доступу до інформаційних ресурсів, в тому числі сайтам або сторінок сайтів в мережі інтернет, доступ до яких на території РФ обмежений».

Депутати пропонують обмежувати доступ до «інформаційних ресурсів», які надають доступ до технологій з обходу блокувань.

Пошуковики на території РФ зобов'язані будуть припинити видачу посилань на заблоковані ресурси.

«Технології перенаправлення трафіку російських інтернет-користувачів через закордонні сервери, анонімні проксі-сервери, віртуальні приватні мережі є легальнми, існує широкий спектр можливостей їх правомірного застосування. Проте дані технології використовуються з метою отримання доступу до інформаційних ресурсів, доступ до яких обмежений на законній підставі» – наголошують автори документу.

Нагадаємо, російські сайти втратили 10 млн відвідувачів з України. Загалом після введення санкцій втрати складають 15 млн, однак ця цифра включає і користувачів, які заходять на заблоковані сайти через спеціалізовані браузери типу VPN та анонімайзерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло