Китайська BOCE завершила угоду щодо купівлі 99,9% акцій УБРР

Китайська BOCE завершила угоду щодо купівлі 99,9% акцій УБРР

Bohai Commodity 30 листопада 2016 року виграла у приватизаційному конкурсі на купівлю банку, в якому була єдиним учасником

Китайська BOCE завершила угоду щодо купівлі 99,9% акцій УБРР
Фото: pixabay.com

Фонд державного майна та китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange уклали угоду купівлі-продажу 99,9% акцій Українського банку реконструкції та розвитку.

Як повідомляється на веб-сайті ФДМ, після підписання угоди 8 червня 2017 року генеральний директор BOCE Ян Дун Шенг запропонував Фонду також укласти меморандум про співпрацю.

«Тепер, коли у нас є банк, ми будемо плідно працювати над тим, щоб допомагати Україні проводити ефективну приватизацію, і поширювати інформацію про українських приватизаційні перспективи серед своїх клієнтів», – підкреслив Ян Дун Шенг.

Дмитро Парфененко, глава ФДМУ, зазначив, що Фонд розглядає цей проект як пілотний, після якого будуть реалізовані й інші, не менш важливі проекти в рамках подальшої співпраці.

Нагадаємо, Bohai Commodity 30 листопада 2016 року виграла у приватизаційному конкурсі, в якому була єдиним учасником, погодившись заплатити 82,827 млн грн за 99,9945% акцій УБРР. Але за наступні півроку інвестор навіть не зміг підготувати документів на придбання банку. Про це наголосили у Нацбанку наприкінці травня. 

«Згідно із законом, термін розгляду пакета – три місяці після подачі всіх документів на узгодження придбання істотної участі в банку. Заявник не подав повного пакета документів, багато документів відсутні», – підкреслили у прес-службі НБУ.

BOCE – найбільша спотова товарна біржа в Китаї з річним обор в $1 трлн. Компанія заснована в 2009 році за участю приватних китайських інвесторів, кількох державних компаній, а також муніципалітету штату Тянцзині, КНР.

УБРР заснований в 2004 році для розвитку як корпоративного, так і малого та середнього бізнесу шляхом середньо- і довгострокового кредитування.

У 2013 році банк передали Мінфіну.

На початок квітня 2017 року УБРР – на 89-му місці серед 90 діючих українських банків за розміром активів, які становлять 117,871 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло