Boeing починає випробування безпілотних лайнерів

Boeing починає випробування безпілотних лайнерів

Цього літа почнуться тестування на авіасимуляторі, а в 2018 році – в реальності

Boeing починає випробування безпілотних лайнерів
кадр YouTube

Компанія Boeing планує почати тестування нових технологій, які в майбутньому дозволять відправляти в рейси безпілотні літаки. Про ці плани розповів віце-президент компанії з продукту Майк Сіннетт на конференції, присвяченій Паризькому авіасалону в Ле-Бурже, пише Reuters.

Автопілоти сучасних лайнерів уже можуть самостійно здійснювати політ по заданому маршруту. Екіпаж тільки стежить за діями автопілота і вручну регулює набір висоти, зниження і при необхідності коректує курс. Як повідомляє Reuters, за останні роки кількість пілотів в стандартному пасажирському літаку скоротилося з трьох до двох. У найближчі 20 років авіакомпаніям буде потрібно 1,5 млн нових пілотів, і впоратися з їх нестачею допоможуть безпілотні повітряні судна.

Сіннетт вважає, що технологічних перешкод для створення повністю автономного лайнера немає. Цього літа віце-президент корпорації і за сумісництвом пілот особисто випробує безпілотну технологію на авіасимулятор. У 2018 році Boeing проведе льотні випробування автономної системи, яка «буде приймати рішення замість пілота».

«Ми вивчаємо можливості і вже розробляємо потрібні алгоритми», – розповів Сіннетт. Першочергове завдання Boeing – домогтися безпечної посадки – без цього подальші розробки не будуть проводитися.

DARPA спільно з компанією Aurora Flight Sciences також працює над системою автопілотування літаків. У травні автопілот робоманіпулятор ALIAS здійснив політ на тренажері Boeing 737. Інженери планують протестувати розробку в умовах реального польоту, але спочатку їм знадобляться державні дозволи на випробування.

Як ми повідомляли, Honda анонсує випуск безпілотних автомобілів у 2025 році. На відміну від суперників, автомобілі Honda будуть обладнані принципово новою системою керування. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті