НАБУ вимагає визнати додаткову угоду між підрозділом «Укрзалізниці» та «Вог Аеро Джет» недійсною

НАБУ вимагає визнати додаткову угоду між підрозділом «Укрзалізниці» та «Вог Аеро Джет» недійсною

В угоді йшлося про підвищення вартості дизпалива на 92 млн грн

Національне антикорупційне бюро вимагає в суді визнати недійсною додаткову угоду до контракту між філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» та ТОВ «Вог Аеро Джет», якою було підвищено вартість закупівлі дизпалива майже на 92 млн грн. Про це повідомляють Наші Гроші.

В середині лютого 2016 року філія «ЦЗВ» погодилася на пропозицію «Вог Аеро Джет» щодо постачання дизпалива на загальну суму 1,4 млрд грн. Через місяць, 18 березня, з фірмою була укладена угода.

Через декілька днів – 23 та 25 березня, сторони уклали дві додаткові угоди про збільшення вартості всієї партії дизпалива на 10%. Тоді «Вог Аеро Джет» заявило, що з моменту погодження на її пропозиції на ринку відбулося значне коливання цін. Угоди були укладені на різні партії палива.

Але вже 29 березня залізниця та фірма знов укладають нову додаткову угоду, яка передбачає подорожчання всієї партії палива ще на 10%.

НАБУ вважає, що третя додаткова угода до контракту «ЦЗВ» та «Вог Аеро Джет» була укладена з порушеннями через відсутність підстав для перегляду ціни палива. В суді НАБУ надали дві довідки Держзовнішінформ, які свідчать, що в період між 21 та 28 березня 2016 року вартість дизпалива знаходилася на одному рівні, коливання цін було відсутнє. Відтак внаслідок підвищення ціни майже на 10%, додаткові витрати залізничників склали біля 92 млн грн.

В «УЗ» визнали, що в день підписання додаткової угоди 29 березня існувала довідка ДЗІ про відсутність коливання цін на ринку, але при укладанні угоди вона не була враховано через відсутність в робочій документації. Натомість, в суді «УЗ» пред’явила іншу довідку ДЗІ про ріст в згаданий період цін на роздрібному ринку всього на 2 копійки за літр (або близько 22 грн за тонну), хоча угода з «Вог Аеро Джет» передбачала постачання гуртових партій. І закупівельна ціна зрештою була піднята не на ці 2 копійки, а майже на 1 500 грн/т.

Також держпідприємство заявило, що додаткові угоди були укладені законно, бо загальна вартість контракту не збільшилася, а підвищення цін кожного разу не перевищувало 10%. В свою чергу фірма «Вог Аеро Джет» в суді заявила, що експертний висновок НАБУ щодо на ринку дизпалива не враховував в ціні послугу відтермінування платежу, яку надала залізниці фірма.

Кримінальне провадження № №5201600000000330 відкрито від 20 вересня 2016 року. В НАБУ вважають, що загальна переплата залізниці за згаданим контрактом з «Вог Аеро Джет» складає біля 115 млн грн. В квітні 2016 року сторони ще укладали дві допугоди: коли на ринку пішло зниження цін, фірма погодилися зменшити вартість, але тільки на частину дизпалива, потім іншою допугодою вартість знову була піднята вище ринкових цін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло