Польща і Данія домовились до 2022 року побудувати газопровід

Польща і Данія домовились до 2022 року побудувати газопровід

Балтійській трубопровід гарантуватиме енергетичну безпеку Польщі

Польща і Данія домовились до 2022 року побудувати газопровід
фото Shutterstock

Прем’єр-міністри Польщі і Данії Беата Шидло та Ларс Льокке Расмуссен підписали у Копенгагені меморандум щодо спільного будівництва Балтійського трубопроводу (Baltic Pipe) , який дасть можливість замінити газ із Росії. Про це повідомляє Радіо Польща.

Документ передбачає прийняття остаточного рішення щодо реалізації інвестицій в 2018 році і завершення будівництва газопроводу до жовтня 2022 року.

Глава польського уряду Беата Шидло наголосила, що Балтійський трубопровід є ключовою інвестицією для енергетичної безпеки Польщі.

Газопровід має на меті об’єднати газові системи Польщі і Данії. Baltic Pipe відкриє Польщі доступ до родовищ блакитного палива на норвезькому шельфі, що дасть можливість транспортувати його до Центральної Європи. Як повідомляє Польське Радіо, газ почнуть транспортувати новим газопроводом у 2022 році, цей термін пояснюють процедурою «open season».

Пропускна здатність Baltic Pipe складатиме 10 млрд кубометрів газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло