На Донбасі понад 350 000 людей зіткнулися з нестачею води

На Донбасі понад 350 000 людей зіткнулися з нестачею води

Червоний хрест запропонував створити зони безпеки навколо станцій водопостачання

На Донбасі понад 350 000 людей зіткнулися з нестачею води
Фото: https://pixabay.com

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) відзначають, що через ескалацію бойових дій на Донбасі під постійним ризиком залишитися без водопостачання знаходиться від 350 до 800 тис. місцевих жителів, повідомляє Інтерфакс.

З початку року Донецька фільтрувальна станція була виведена з експлуатації протягом 45 днів через прямий або непрямий збитку, викликаний бойовими діями. Це позначилося на водопостачанні цивільного населення по обидві сторони лінії зіткнення. У тому ж районі один з Південно-Донбасівських трубопроводів вийшов з ладу на період чотирьох місяців, в результаті чого водопостачання майже 800 тис. осіб було під постійним ризиком зупинки. Трубопровід вимагає термінового ремонту.

У Комітеті відзначили, що в результаті нового локального спалаху бойових дій на сході України співробітники головної насосної станції не змогли залишатися на чергуванні, ставлячи сотні тисяч людей перед небезпекою бути відрізаними від водопостачання та інших базових послуг.

Цього тижня десятки вибухонебезпечних снарядів впали на територію 1-ої насосної станції на Південно-Донбаському трубопроводі між Василівкою і Крутою Балкою. Співробітники підприємства «Вода Донбасу» були змушені спочатку сховатися в укриття, а потім і зовсім покинути насосну станцію, що в підсумку призвело до її зупинки. В результаті близько 350 тис. Людей опинилися відрізаними від водопостачання.

МКЧХ закликав до створення зон безпеки навколо Донецької фільтрувальної станції, 1-ої насосної станції і Південно-Донбаського трубопроводу, а також іншої важливої інфраструктури, схильної до ризику на Сході України.

Разом з тим, створення зони безпеки має бути погоджено всіма сторонами конфлікту або безпосередньо, або через нейтрального посередника.

Територія, зафіксована в якості зони безпеки, повинна бути чітко визначена і позначена. Для збереження захищеного статусу на об'єкті не повинно бути військового персоналу. Всі військові дії, які можуть поставити під загрозу захист зони, повинні припинитися.

МКЧХ готовий виступати в якості нейтрального посередника між зацікавленими сторонами для сприяння створенню зон безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті