Екзит-поли на французьких виборах віддають впевнену перемогу партії Макрона

Екзит-поли на французьких виборах віддають впевнену перемогу партії Макрона

Схоже на те, що Франція «вилікувалася» від популізму Марін Ле Пен

Екзит-поли на французьких виборах віддають впевнену перемогу партії Макрона
фото Le Figaro

Партія Еммануеля Макрона «Вперед» отримала велику перевагу на парламентських виборах у Франції, значно обігнавши всіх інших суперників. Про це свідчать перші дані екзит-полів, повідомляє The Guardian.

За підсумками першого туру парламентських виборів партія президента країни Еммануеля Макрона набирає близько 32,9% голосів.

Згідно з попередніми даними, республіканці отримали 21,5% голосів, а «Національний фронт» – 14%.

Відповідно до отриманих результатів, за прогнозами соціологічної компанії Ipsos, кандидати від партії «Вперед!» зможуть зайняти в парламенті 390-430 місць із загалом 577 місць Національної асамблеї (так у Франції називається парламент – ред.). Це буде найбільша парламентська більшість з часів Другої світової.

Водночас консервативна партія «Республіканці» отримає 95-132 місць, «Нескорена Франція» Жан-Люка Меланшона 13-23 місця, колишня правляча «Соціалістична партія» може здобути близько 15-25 місць, а «Національний фронт» Марін Ле Пен – лише від 3 до 10 місць у парламенті.

Екзит-поли на французьких виборах віддають впевнену перемогу партії Макрона
фото The Guardian \ Getty Images

Явка на цих виборах склала всього 51,59%, що є вкрай низьким показником.

Макрону потрібна тверда парламентська більшість, якщо він хоче втілити в реальність свої плани послабити трудові закони Франції і змінити французьку систему соціального забезпечення на виплату пенсій та допомоги по безробіттю.

Його кандидати в депутати – це історична кількість новоприбулих, «свіжих» у парламентській політиці людей, від екс-тореадора й колишнього льотчика-винищувача до математиків і магістрів по боротьбі з корупцією, а також багато колишніх місцевих політиків, які ключовим гаслом своєї кампанії зробили «дамо новому президенту шанс».

Другий тур парламентських виборів у Франції відбудеться 18 червня.

Нагадаємо, експерти проаналізували, як вплинуть вибори у Франції на Україну і чия перемога буде найбільш вигідною для нас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло