Міністр фінансів Катару певен, що країна може захистити свою економіку та валюту

Міністр фінансів Катару певен, що країна може захистити свою економіку та валюту

Алі Шеріф аль-Емаді переконаний, що країні та громадянам нічого не загрожує

Катар може легко захистити свою економіку та валюту від санкцій з боку інших арабських держав, сказав міністр фінансів Катару Алі Шеріф аль-Емаді під час інтерв’ю телеканалу CNBC у понеділок.

Також він повідомив, що країни, які ввели санкції, так само втратять кошти через нанесену шкоду бізнесу регіону.

«Багато хто думає, що ми єдині, хто програє… Якщо ми втратимо долар, вони також втратять долар», – сказав аль-Емаді, маючи на увазі членів Ради співробітництва арабських держав.

Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ та Єгипет належать до низки провідних арабських країн, які минулого тижня припинили усі дипломатичні зв’язки з Дохою, звинувативши багату на нафту та газ країну в підтримці тероризму.

Як повідомлялося, Катар залежить від сусідів у плані імпорту продовольства. Після оголошення рішення про розрив з’явилися повідомлення про паніку в супермаркетах, пов’язану зі страхом нестачі продуктів харчування під час мусульманського священного місяця Рамадан.

Однак аль-Емаді швидко залагодив ці питання.

Доха і раніше імпортувала продовольство із більш віддалених країн, таких як Бразилія, Австралія. Крім того, міністр запевнив, що Катар зробить усе, щоб мати достатню кількість партнерів, не дивлячись на те, чи то буде Туреччина, Далекий Схід або Європа.

Аль-Емаді відмахнувся від стурбованості щодо кризи фінансового ринку. Індекс Дохи впав на 7,1% минулого тижня, згідно із повідомленням Reuters, тоді як катарський ріал падав порівняно з доларом на фоні стурбованості щодо відтоку капіталу.

Хоч така реакція була «зрозумілою», Доха має всі необхідні інструменти для захисту валюти й економіки, сказав аль-Емаді.

«Наші резерви та інвестиційні фонди складають понад 250% ВВП, тому я не думаю, що є причина для хвилювань щодо того, що відбувається, або спекуляцій навколо курсу ріалу. Ми задоволені нашими позиціями, нашими інвестиціями і ліквідністю наших систем», – сказав він і додав, що не бачить необхідності в тому, щоб уряд виходив на ринок та скуповував облігації.

Міністр зазначив, що країна так і залишається однією із 20 або 25 кращих у світі, а також завжди відкрита для бізнесу. 

Нагадаємо, Іран надіслав до Катару п'ять літаків із продуктами як допомогу в умовах блокади. В Ірані заявляють, що готові переправляти до Катару 100 тонн продуктів харчування щодня. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті