ФГВФО: з банку «Національний кредит» на користь інсайдерів виведено 0,5 млрд грн

ФГВФО: з банку «Національний кредит» на користь інсайдерів виведено 0,5 млрд грн

Мова про $25,47 млн – суму, еквівалентну чверті балансу банку

ФГВФО: з банку «Національний кредит» на користь інсайдерів виведено 0,5 млрд грн
Iлюстрацiя fg.gov.ua

Списання коштів на пов’язані компанії з коррахунків у BankFrick, укладення невигідних угод, формування на 82% фактично беззаставного кредитного портфелю – у такому стані банк «Національний кредит» було передано в управління Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Суму, еквівалентну чверті балансу банку ($25,47 млн, або у гривневому еквіваленті – понад 0,5 млрд грн), списали з коррахунку Bank Frick and Co Aktiengesellschaft (Ліхтенштейн) на користь іноземних компаній. Згідно з повідомленням прес-служби ФГВФО, це були новостворені фірми, а їхні засновники – працівники банку «Національний кредит».

Уповноважена особа Фонду гарантування веде активну позовну роботу для повернення виведених з вказаного банку активів. У провадженні судів різних інстанцій перебуває близько 200 судових справ, подано 10 заяв про вчинення кримінального правопорушення керівниками, співробітниками та пов'язаними особами банку.

Фонд гарантування вже виплатив 279,32 млн грн відшкодування вкладникам. Загальна гарантована сума у цьому банку ставить 293,907 млн грн.

Загальна сума акцептованих кредиторських вимог до банку «Національний кредит» станом на 1 травня 2017 року складала 807,93 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло