Кабмін планує скасувати мінімальні ціни на цигарки

Кабмін планує скасувати мінімальні ціни на цигарки

Законопроект із пропозицією скасувати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на тютюнові вироби уже в парламенті

Кабмін планує скасувати мінімальні ціни на цигарки
Фото: pixabay.com

Кабмін пропонує парламентарям скасувати обов’язкове встановлення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну.

Відповідний законопроект за N6568 вже зареєстрований у Верховній Раді.

Його розробниками вказані, зокрема, Ніна Южаніна з парламентського комітету з питань податкової та митної політики, Павелко Андрій з бюджетного комітету, Єгор Соболєв, представник комітету з питань запобігання і протидії корупції, і Марія Іонова з комітету з питань європейської інтеграції

Автори законопроекту у пояснювальній записці до документу наголошують, що введення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби суперечить положенням директиви Ради ЄС 2011/64 / ЄС.

«Таким чином, встановлення мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби, імовірно, буде розглядатися Комісією ЄС і Судом ЄС як порушення конкуренції і порушення зобов'язань згідно зі статтею 15 директиви ЄС 2011/64 / ЄС», – зазначено в пояснювальній записці.

Отже, відповідний пункт з перехідних положень закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» пропонується вилучити.

Зазначимо, прес-служба Нацбанку нещодавно повідомила, що у травні 2017 року споживча інфляція прискорилася до 13,5% у річному вимірі з 12,2% у квітні. У місячному вимірі зростання індексу споживчих цін становило 1,3%.

Прискорення рівня інфляції відбулося внаслідок здорожчання цін на продукти, тютюнові вироби та зростання тарифів ЖКГ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло