СБУ в Кропивницькому попередила спробу продажу «шпигунського» обладнання

СБУ в Кропивницькому попередила спробу продажу «шпигунського» обладнання

Повідомляється, що за допомогою обладнання передавалася інформація до РФ

СБУ в Кропивницькому попередила спробу продажу «шпигунського» обладнання
фото Офіційний сайт СБУ

Співробітники Служби безпеки України припинили реалізацію в Кропивницькому спеціальних технічних засобів, які передавали отриману інформацію на серверне обладнання, розташоване в Російській Федерації.

Про це повідомляється у прес-центрі СБУ.

«За висновком фахівців, виявлені у ділків прилади призначалися для отримання геоінформації з GPS-каналів і передачі її по радіоканалу мобільного зв'язку стандарту GSM. Техніка була обладнана прихованими вбудованими надчуттєвими мікрофонами, які мали функцію дистанційної активації. Прилади російського виробництва надавали зловмисникам можливість негласно прослуховувати розмови громадян України», – сказано в повідомленні.

Під час обшуків оперативники СБУ вилучили 30 одиниць «шпигунського» обладнання. За інформацією спецслужби, сервер, на який передавалася інформація, належить російській компанії, що активно співпрацює з ФСБ.

Слідчими СБУ стосовно двох комерційних структур відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) Кримінального кодексу України.

Вилучена спецтехніка спрямована на відповідні експертні дослідження. Правоохоронці встановили, що об’єкти нелегально закупалися приватними підприємцями Кропивницького через інтернет для продажу клієнтам.

Нагадаємо, 12 червня головне слідче управління СБУ під процесуальним керівництвом Генпрокуратури повідомило про підозру у скоєні злочину засновнику і комерційному директору компанії – розробника комп’ютерних програм «Стахановець» та Mirobase. 

Як повідомлялося, правоохоронці розслідують факти можливої передачі російським спецслужбам інформації державних установ та особистих даних українців громадянами України Михайлом Яхимовичем та Володимиром В’язмітіним.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло