Країни ОПЕК у травні на 106% виконали угоду зі скорочення нафтовидобутку

Країни ОПЕК у травні на 106% виконали угоду зі скорочення нафтовидобутку

У квітні країни ОПЕК виконали угоду на 111%

Країни ОПЕК у травні виконали угоду зі скороченню нафтовидобутку на 106%, випливає з розрахунків Інтерфаксу на основі щомісячного звіту картелю.

Країни ОПЕК і ряд країн, що не входять в картель, наприкінці 2016 року уклали угоду, що передбачає скорочення країнами ОПЕК видобутку нафти на 1,2 млн б/д порівняно з рівнем жовтня 2016 року (за винятком Анголи, яка порівнюється з вереснем), а країнами не-ОПЕК – на 558 000 б/д. Угода набула чинності з 1 січня 2017 року.

Згідно з розрахунками Інтерфаксу на основі даних вторинних джерел, представлених у звіті ОПЕК, у квітні країни ОПЕК, які беруть участь в угоді, знизили нафтовидобуток на 1,236 млн б/д порівняно з жовтнем, тоді як необхідний рівень скорочення становить 1,164 млн б/с. Таким чином, рівень виконання угоди – 106%.

У квітні країни ОПЕК виконали угоду на 111%, показували розрахунки Інтерфаксу.

Саудівська Аравія, на яку припадає майже половина квоти ОПЕК зі скорочення, продовжує перевищувати її. Ірак, незважаючи на всі запевнення про 100-відсоткове виконання угоди, згідно з даними вторинних джерел, як і раніше, не досяг потрібного обсягу скорочення.

Нагадаємо, члени ОПЕК у травні на зустрічі у Відні домовилися продовжити угоду про зниження видобутку нафти на дев'ять місяців – до 31 березня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло