Бізнесмен переправить літаками у Катар 4 тисячі корів для забезпечення населення молоком

Бізнесмен переправить літаками у Катар 4 тисячі корів для забезпечення населення молоком

В умовах торгової блокади катарці йдуть на нестандартні рішення

Бізнесмен переправить літаками у Катар 4 тисячі корів для забезпечення населення молоком
Фото Shutterstock

Дипломатична криза між Катаром та сусідами порушила торгівлю між країнами і давні геополітичні союзи: маленька країна опинилася в продовольчій блокаді.

Катарський бізнесмен вигадав проект, який, на його думку, допоможе забезпечити молоком весь Катар: він зібрався доправити літаками 4 тисячі корів у свою країну і таким чином розпочати власне молочне виробництво, повідомляє агентство Bloomberg.

Корів голштинської породи буде закуплено в Австралії та США. Вага однієї корови близько 600 кг, тому, за розрахунками бізнесмена, потрібно буде здійснити 60 авіарейсів для переправлення тварин у Катар. Це буде «найбільший політ корів у світовій історії», пише видання.

М. аль-Хайят очолює компанію Power International Holding, яка базується в Досі і спеціалізується на будівництві. Підприємець також розвиває сільськогосподарський бізнес, де розводить овець і виробляє м'ясну і молочну продукцію.

За його словами, щоденне регулярне виробництво свіжого молока компанія почне наприкінці цього місяця, і до середини липня покриє приблизно 1\3 попиту Катару на молоко.

Як повідомлялося, минулого тижня Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ і Бахрейн, а потім ще ряд країн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром.

Багато продуктів в Катар поставляються через Саудівську Аравію, яка закрила кордони і перервала морське і авіасполучення між країнами. У зв'язку з цим багато жителів Катару бояться дефіциту на продукти харчування. Влада країни, в свою чергу, обіцяє забезпечити населення всім необхідним.

Нагадаємо, Іран надіслав у Катар 5 літаків із продуктами – на кожному по 90 тонн продовольства – в якості допомоги в умовах блокади.

У матеріалі Mind описано причини Катарської кризи. Політичні полягають в тому, що Катар вже давно балансує між двома головними осями регіонального протистояння – сунітською Саудівської Аравією і шиїтським Іраном.

Економічні пов’язані з надвисокими прибутками Катару від експорту природного газу і амбіціями катарського монарха Таміма аль-Тані в його прагненні розширити вплив у регіоні, які дратують сусідів маленької держави вже багато років.уло відправлено в Катар кораблями. Іран висловив готовність надсилати в Катар 100 тонн продуктів щодня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло