Бізнесмен переправить літаками у Катар 4 тисячі корів для забезпечення населення молоком
В умовах торгової блокади катарці йдуть на нестандартні рішення

Дипломатична криза між Катаром та сусідами порушила торгівлю між країнами і давні геополітичні союзи: маленька країна опинилася в продовольчій блокаді.
Катарський бізнесмен вигадав проект, який, на його думку, допоможе забезпечити молоком весь Катар: він зібрався доправити літаками 4 тисячі корів у свою країну і таким чином розпочати власне молочне виробництво, повідомляє агентство Bloomberg.
Корів голштинської породи буде закуплено в Австралії та США. Вага однієї корови близько 600 кг, тому, за розрахунками бізнесмена, потрібно буде здійснити 60 авіарейсів для переправлення тварин у Катар. Це буде «найбільший політ корів у світовій історії», пише видання.
М. аль-Хайят очолює компанію Power International Holding, яка базується в Досі і спеціалізується на будівництві. Підприємець також розвиває сільськогосподарський бізнес, де розводить овець і виробляє м'ясну і молочну продукцію.
За його словами, щоденне регулярне виробництво свіжого молока компанія почне наприкінці цього місяця, і до середини липня покриє приблизно 1\3 попиту Катару на молоко.
Як повідомлялося, минулого тижня Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ і Бахрейн, а потім ще ряд країн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром.
Багато продуктів в Катар поставляються через Саудівську Аравію, яка закрила кордони і перервала морське і авіасполучення між країнами. У зв'язку з цим багато жителів Катару бояться дефіциту на продукти харчування. Влада країни, в свою чергу, обіцяє забезпечити населення всім необхідним.
Нагадаємо, Іран надіслав у Катар 5 літаків із продуктами – на кожному по 90 тонн продовольства – в якості допомоги в умовах блокади.
У матеріалі Mind описано причини Катарської кризи. Політичні полягають в тому, що Катар вже давно балансує між двома головними осями регіонального протистояння – сунітською Саудівської Аравією і шиїтським Іраном.
Економічні пов’язані з надвисокими прибутками Катару від експорту природного газу і амбіціями катарського монарха Таміма аль-Тані в його прагненні розширити вплив у регіоні, які дратують сусідів маленької держави вже багато років.уло відправлено в Катар кораблями. Іран висловив готовність надсилати в Катар 100 тонн продуктів щодня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].