Білорусь обійшла Росію в поставках зрідженого газу в Україну

Білорусь обійшла Росію в поставках зрідженого газу в Україну

Зниження поставок пов'язують з новим порядком експорту ЗВГ

У травні в Україну було імпортовано на 51% менше скрапленого газу з Росії, ніж роком раніше, і на 46% менше, ніж у квітні. Про це повідомляє OilNews, посилаючись на дані дослідження Консалтингової групи А-95.

Зниження російських поставок експерти пов'язують з новим порядком експорту ЗВГ з Росії. З 1 травня 2017 року експорт в Україну повинен проходити обов'язкове узгодження з Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ. На даний момент точно відомо, що такий дозвіл отримав експортер газу «Роснєфті» в Україні компанія Proton Energy Group S.A. На її рахунку поставка в травні 26 200 тонн ЗВГ в Україні.

Решта російських обсягів припадають на «Лукойл», «Сибур» і «Газпром». За даними трейдерів, ці експортери довантажували квітневі обсяги. Експерти також звертають увагу на відсутність поставок від компаній Сергія Курченка, які, нібито, також отримали дозвіл ФСТЕК.

Падіння російських поставок було компенсовано зростанням імпорту з Білорусі. У травні 2017 року з цього напрямку надійшло 50 100 тонн газу, що майже вдвічі більше, ніж у квітні, й на 74% більше, ніж у травні 2016 року.

Білорусь вперше за роки спостережень обійшла РФ за обсягами поставок газу в Україну.

Залізничний імпорт йшов з трьох основних джерел: Білоруського ГПЗ (Річиця), Мозирського НПЗ і з ГНС «Трансекспедиція» у Вітебську. У тому числі автомобільним транспортом з РБ ввезли 11 700 тонн скрапленого газу, основний обсяг якого припав на відвантаження «Білорусьнафта».

Нагадаємо, на початку червня повідомлялося, що СБУ викрила більшість імпортерів паливно-мастильних матеріалів і скрапленого газу в масштабних фінансових махінаціях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло