NYT: ІДІЛ створює вибухівку, яку легко сховати в ноутбук

NYT: ІДІЛ створює вибухівку, яку легко сховати в ноутбук

Екрани для сканування багажу в аеропортах її не виявляють

NYT: ІДІЛ створює вибухівку, яку легко сховати в ноутбук
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Бойовики ІДІЛ розробляють вибухівку, яку можна легко помістити всередину ноутбука і яка виглядає наче батарея для портативного комп’ютера, що може бути використана для підриву пасажирських літаків. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела у розвідслужбах Ізраїлю.

За словами чиновників, ізраїльські розвідники проникли в мережу розробників та виробників вибухових пристроїв «Ісламської держави» в Сирії кілька місяців тому. Саме таким чином, Сполучені Штати дізнались, що терористи займаються розробкою вибухівки, яку не можуть ідентифікувати звичайні пристрої для сканування багажу в аеропортах та різноманітні екрани.

Отримана інформація допомогла урядам Великобританії та США ввести заборону на перевезення гаджетів у кабіні літака. Під заборону крім ноутбуків потрапили планшети, фотоапарати, смартфони великого розміру, електронні книги тощо. Ця заборона стосується перельотів із 8 країн з переважно мусульманським населенням до США та Великобританії .

Тактика «Ісламської держави» також передбачає активну кібервійну. Джихадисти використовують комп’ютери та соціальні мережі не для розробки та запуску систем озброєння, а для вербування нових послідовників, збору коштів та координації майбутніх атак. Як повідомлялось, ІДІЛ широко використовує сервіс миттєвого листування Telegram.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло