МВФ підвищив прогноз зростання ВВП Китаю до 6,7%

МВФ підвищив прогноз зростання ВВП Китаю до 6,7%

Розширення кредитних програм і державних інвестицій в Китаї вплинули на зростання економіки

Міжнародний валютний фонд вже вдруге в цьому році підвищує прогнози зростання економіки Китаю. Тепер фонд очікує підйом ВВП в 2017 році на 6,7% проти квітневих 6,6% і січневих 6,5%, говориться в підсумковій заяві після завершення місії співробітників МВФ 2017 року КНР.

У 2018-2020 роках МВФ прогнозує зростання китайського ВВП в середньому на 6,4% на рік. У квітневому загальносвітовому прогнозі передбачався підйом китайської економіки на 6,2% в 2018 році.

«Підтримка за рахунок державних заходів, особливо розширення кредитних програм і державних інвестицій, допомогла Китаю підтримати сильне зростання, – заявив перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон. – У Китаю є потенціал надійного збереження сильного зростання в середньостроковій перспективі».

Найчастіше МВФ переглядає прогнози для країн і регіонів в рамках підготовки доповідей про «Перспективи розвитку світової економіки», а не за підсумками місій і консультацій в окремій країні. Однак в деяких випадках нові дані і спостереження вимагають більш швидкої реакції. Зокрема, в разі Китаю квітневі оцінки не враховували сильних макроекономічних показників за I квартал поточного року.

Разом з тим МВФ дав Китаю цілий ряд рекомендацій, включаючи «швидший перехід від інвестицій до споживання, підвищення ролі ринкових сил», а також вирішення проблем високої заборгованості в галузях, що не належать до фінансового сектору.

Крім того, економісти МВФ підкреслюють необхідність прискорити реформу держпідприємств Китаю, відмовитися від кількісних цільових показників зростання і продовжити роботу з ризиками у фінансовій галузі, «навіть якщо такі зміни призведуть до деякої фінансової напруженості і уповільнення зростання».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло