Мінфін планує вихід на зовнішній борговий ринок після чергового траншу МВФ

Мінфін планує вихід на зовнішній борговий ринок після чергового траншу МВФ

Про це заявив на брифінгу міністр фінансів Олександр Данилюк

Міністерство фінансів України планує вийти на зовнішній борговий ринок після отримання чергового кредитного траншу Міжнародного валютного фонду.

Про це із посиланням на главу Мінфіна Олександра Данилюка повідомив «Інтерфакс».

«Я планую вихід на ринок, коли буде рішення МВФ про надання чергового траншу. Це позитивний сигнал, за яким стежать інвестори», – сказав він під час брифінгу в Києві в четвер, 15 червня.

Міністерство фінансів очікує отримання наступного траншу від Міжнародного валютного фонду влітку – на початку осені.

За словами міністра, для отримання наступного траншу МВФ слід прийняти реформи.

«Необхідно виконати ці вимоги. Пенсійна реформа необхідна, по сільгоспземлям. Необхідно передати неефективні держпідприємства у приватне управління. Це треба виконати щоб отримати наступний транш», – сказав Данилюк.

Втім, назвати суму наступного траншу міністр не зміг:  «Кінцева цифра буде визначена в ході обговорення програми. Це буде більше мільярду».

Зазначимо, наприкінці травня місія МВФ за підсумками роботи у Києві повідомила про необхідність технічного доопрацювання законопроектів та їх парламентської підтримки щодо пенсійної та земельної реформ, пожвавлення приватизації та забезпечення конкретних результатів антикорупційних зусиль. 

На початку травня Міжнародний валютний фонд поліпшив очікування щодо зростання співвідношення валового зовнішнього боргу України до валового внутрішнього продукту в 2017 році. 

Згідно з прогнозом Фонду, відповідний показник зросте до 127,4% ВВП з 123,8% ВВП (раніше очікувалося до 136,3%) і в 2018 році знизиться до 126,3% ВВП.

Окрім цього, МВФ та ЄБРР підтвердили прогноз зростання ВВП України в 2017 році на рівні 2%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло