При наявності механізму мінімізації ризиків юросіб можуть допустити до ринку землі

При наявності механізму мінімізації ризиків юросіб можуть допустити до ринку землі

Робоча група по земельній реформі за місяць планує винести законопроект на розгляд уряду

Робоча група по земельній реформі вивчає можливість допуску юридичних осіб до ринку землі за умови розробки механізму мінімізації ризиків.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на прес-конференції, передає Інтерфакс

«Бізнес-асоціації не так виступають проти обмеження (продажу землі одній фізособі) в 200 га, як за допуск юридичних осіб до ринку. І тут, якщо ми наважуємося, повинні чітко розуміти, як контролюватимемо процес, щоб уникнути надмірної концентрації. Якщо ми знайдемо механізм мінімізації ризиків, то ми на це підемо, не знайдемо – не маємо права на помилку. Краще запустити ринок дуже консервативно, але запустити, ніж все лібералізувати і отримати неконтрольований процес», – сказав він.

За словами першого заступника міністра, робоча група по земельній реформі за місяць може завершити роботу над концепцією ринку землі і винести відповідний законопроект на розгляд уряду.

«У робочій групі ми знаходимося в конструктивному і інтенсивному діалозі з бізнес-асоціаціями для того, щоб модель запуску ринку землі не привела до проблем у бізнесу. Вони в будь-якому випадку виходять із зони комфорту, щось буде змінюватися. Думаю, за місяць закінчимо роботу над моделлю, і законопроект буде винесений на розгляд уряду. А парламент розглядатиме законопроект, швидше за все, після літніх канікул «, – зазначив Мартинюк.

Як повідомлялося, Меморандум про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом за програмою розширеного фінансування передбачає прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Кабінет міністрів спочатку очікував його прийняття до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло