Трамп скасував «жахливу і помилкову» угоду Обами з Кубою

Трамп скасував «жахливу і помилкову» угоду Обами з Кубою

Подальший розвиток двосторонніх відносин залежатиме від дій Гавани

Трамп скасував «жахливу і помилкову» угоду Обами з Кубою
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп заявив, що скасовує політику свого попередника Барака Обами спрямовану на нормалізацію відносин з Кубою. Про це повідомляє Reuters.

З такою заявою Трамп виступив у Маямі, де проживає значна кількість кубинським іммігрантів, які не прийняли соціалістичну революцію.

«Я повністю скасовую односторонню угоду попередньої адміністрації з Кубою. Ця жахлива угода сіє насилля та нестабільність у регіоні, крім того вони (адміністрація Обами) не отримали нічого натомість», – сказав Трамп.

Адміністрація Трампа впровадить більш жорсткі обмеження стосовно виїзду американців до Куби в якості туристів, а також заборонить ділові операції з кубинськими військовими структурами.

Під тиском американських компаній та навіть деяких співвітчизників-республіканців, президент вирішив залишити в силі багато дипломатичних досягнень Обами, зокрема роботу посольства.

США готові обговорювати нову угоду з кубинською владою, заявив американський лідер.

«Ми готові і можемо розпочати перемовини із підписання угоди для кубинців, для американців, і угоди, яка є справедливою, і яка має смисл», – додав він.

Трамп заявив, що Сполучені Штати виступають проти закликів ООН зняти торгове ембарго з Куби. Вашингтон не зніме санкції, доки Гавана не звільнить політв’язнів і не легалізує політичні партії. Як повідомляється, США відмовились від політики Обами, щоб «закликати до відповідальності кубинський режим за притиснення і порушення прав людини». Ще однією вимогою президента стало проведення на острові вільних виборів під міжнародним наглядом.

«Вільна Куба, – це то, чого ми доб’ємось з божою допомогою, – сказав голова Білого дому, – Ми більше не можемо мовчати перед обличчям комуністичного приниження».

У грудні 2014 року президент США Барак Обама та голова державної ради Куби Рауль Кастро оголосили про поступову нормалізацію відносин між країнами. Було відновлено дипломатичні зв’язки, запущено регулярні комерційні польоти, послаблено ряд санкцій проти Куби. Торгове ембарго, накладене після революції 1959 року, діє по сьогоднішній день. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло