Росія занепокоїлася через політику Трампа щодо Куби

Росія занепокоїлася через політику Трампа щодо Куби

США хочуть відновити санкції проти комуністичної країни, у Лаврова протестують

Росія занепокоїлася через політику Трампа щодо Куби
Будівля Капітолію, Гавана, Куба
Фото Nigel Pacquette/wikipedia

Міністерство закордонних справ Росії у неділю заявило, що воно «глибоко шкодує» з того приводу, що президент США Дональд Трамп зробив різкий розворот від спроб налагодити дипломатичні й економічні стосунки з Кубою, повідомляє агентство AFP.

«Оголошена Президентом США Д. Трампа нова лінія щодо Куби повертає нас до вже призабутої риторики в стилі «холодної війни», – йдеться в заяві МЗС РФ.

У п’ятницю, 16 червня, Трамп оголосив, що скасовує політику свого попередника Барака Обами спрямовану на нормалізацію відносин з Кубою.

Адміністрація Трампа впровадить більш жорсткі обмеження стосовно виїзду американців до Куби в якості туристів, а також заборонить ділові операції з кубинськими військовими структурами.

Москва заявила, що Трамп своєю політикою показав, що «анти-кубинський дискурс і досі дуже актуальний, і це не може не викликати жаль».

«Ми вважали, що зміна політичного курсу щодо Куби, ініційована Бараком Обамою, – це не просто прояв доброї волі окремих політиків, а усвідомлення провалу політики диктату і санкцій проти цієї маленької і волелюбної держави», – наголошують у Лаврова.

В повідомленні йдеться про те, що послаблення санкцій за часів Барака Обами – це було «продумане політичне рішення, від якого виграли всі, окрім маргінальних противників Кастро».

«Ми підтверджуємо нашу непохитну солідарність з Кубою – дружною, миролюбною країною, авторитетним членом міжнародної спільноти. Ми – проти ембарго, блокад, санкцій і розділових ліній», – запевнили в російському МЗС.

Як повідомлялося раніше, між Росією та Кубою збереглися дружні відносини ще з часів Радянського союзу. Президент Куби Рауль Кастро відвідав Росію в 2015 році, в той час як президент Володимир Путін відвідав острів під час екскурсії по Латинській Америці в 2014 році, зустрівшись із президентом країни, а також революційним лідером Фіделем Кастро, який помер в минулому році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло