Дипломатичний скандал: посадовців із Придністров'я прийняли в МЗС Великобританії
Британія пояснює, що це був лише приватний візит чиновників

Молдова і Великобританія опинилися на межі дипломатичного скандалу через візит до Лондона глави невизнаного Придністров'я, якого прийняли у британському МЗС. Про це повідомляє молдовське видання Newsmaker.
Керівник невизнаної республіки Придністров'я Вадим Красносельський відвідав з візитом Великобританію. Делегацію, до якої входили глави придністровського уряду і зовнішньополітичного відомства Олександр Мартинов і Віталій Ігнатьєв, прийняли у британському МЗС.
Інформацію про візит розміщено на офіційному сайті лідера невизнаної республіки.
Як наголошується в повідомленні, зустріч була робочою. «В ході бесіди було порушено широке коло питань в галузі двосторонньої взаємодії Придністров'я і Великобританії».
Красносельський поскаржився в МЗС Британії на санкції проти Придністров'я:
«Глава придністровської держави звернув увагу британської сторони на односторонні обмежувальні дії, які вживаються проти Придністров'я як суміжними країнами, так і міжнародними партнерами. Британські дипломати висловили підтримку позиції президента ПМР про необхідність вирішувати накопичені проблеми виключно за столом переговорів», – йдеться в повідомленні.
Крім того, Красносельський виступив в Оксфорді з лекцією про «історико-правові основи державності ПМР» та зустрівся з російським послом в Лондоні Олександром Яковенком.
Кишинів, за інформацією NM, просив Лондон не приймати придністровських чиновників на офіційному рівні. Але там «з якихось причин» до рекомендації не прислухалися.
Посольство Великобританії в Молдові згодом виступило з роз'ясненнями з приводу зустрічі. Там відзначили, що Красносельський зустрічався з додатковим директором у справах Східної Європи та Центральної Азії британського МЗС Ніколою Поллітт, а візит «кількох політичних представників» з Придністров'я в Лондон був «не офіційним, а приватним».
У дипмісії відзначили, що позиція Лондона з приводу Придністров'я залишається незмінною.
«Ми, як і раніше, підтримуємо всеосяжне мирне врегулювання придністровського конфлікту, засноване на суверенітеті і територіальній цілісності Молдови зі спеціальним статусом для Придністров'я... Будь-які припущення, що позиція Сполученого Королівства могла змінитися або що ми визнаємо Придністров'я, є некоректними», – йдеться в повідомленні британського посольства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].