Суд конфіскував майновий комплекс Одеського НПЗ

Суд конфіскував майновий комплекс Одеського НПЗ

За словами генпрокурора, згідно з угодою зі слідством, очікується повторна приватизація

Районний суд Одеси прийняв рішення про спеціальну конфіскацію цілісного майнового комплексу (ЦМК) Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ), що належить групі «ВЕТЕК» Сергія Курченка, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на сторінці в Facebook.

Як повідомлялося, російська компанія «Лукойл» придбала два пакети акцій Одеського НПЗ за 25,95% на некомерційних конкурсах в 1999 році за 27,27 млн грн, а потім збільшила свою частку до 97%.

Проектна потужність підприємства з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік. У серпні 2005 року Одеський НПЗ був зупинений на реконструкцію і відновив роботу лише у квітні 2008-го. Проте згодом знову був зупинений – в жовтні 2010 року – в зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів в Україні, а також зі зміною схеми поставок нафти.

У 2013 році Одеський НПЗ у «Лукойла» купила група «ВЕТЕК» Сергія Курченка, який розшукується українськими правоохоронцями. Пізніше повідомлялося про передачу «ВЕТЕК» підприємства в заставу Банку ВТБ (РФ). Нормальна робота підприємства так і не була відновлена, в даний час воно простоює.

Нагадаємо, що прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом створення злочинної організації та ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах при реалізації 800 000 тонн нафтопродуктів у так званій «злочинній схемі Сергія Курченка».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло