Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Суд конфіскував майновий комплекс Одеського НПЗ

Суд конфіскував майновий комплекс Одеського НПЗ

За словами генпрокурора, згідно з угодою зі слідством, очікується повторна приватизація

Районний суд Одеси прийняв рішення про спеціальну конфіскацію цілісного майнового комплексу (ЦМК) Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ), що належить групі «ВЕТЕК» Сергія Курченка, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на сторінці в Facebook.

Як повідомлялося, російська компанія «Лукойл» придбала два пакети акцій Одеського НПЗ за 25,95% на некомерційних конкурсах в 1999 році за 27,27 млн грн, а потім збільшила свою частку до 97%.

Проектна потужність підприємства з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік. У серпні 2005 року Одеський НПЗ був зупинений на реконструкцію і відновив роботу лише у квітні 2008-го. Проте згодом знову був зупинений – в жовтні 2010 року – в зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів в Україні, а також зі зміною схеми поставок нафти.

У 2013 році Одеський НПЗ у «Лукойла» купила група «ВЕТЕК» Сергія Курченка, який розшукується українськими правоохоронцями. Пізніше повідомлялося про передачу «ВЕТЕК» підприємства в заставу Банку ВТБ (РФ). Нормальна робота підприємства так і не була відновлена, в даний час воно простоює.

Нагадаємо, що прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом створення злочинної організації та ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах при реалізації 800 000 тонн нафтопродуктів у так званій «злочинній схемі Сергія Курченка».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті