Boeing випустить новий великий лайнер, який вміщатиме 230 пасажирів

Boeing випустить новий великий лайнер, який вміщатиме 230 пасажирів

Це дозволить американській компанії конкурувати з європейською Airbus

Boeing випустить новий великий лайнер, який вміщатиме 230 пасажирів
The Boeing 737 Technical Site

Boeing Co. в понеділок офіційно запустив нову версію свого вузькофюзеляжного лайнера з метою повернути собі ринкову частку, захоплену конкурентом Airbus SE, повідомляє Dow Jones.

Літак 737 Max 10 – найбільший із нових вузькофюзеляжних лайнерів Boeing, які обслуговують основну частину глобальних авіаперельотів. Кількість посадкових місць у ньому значно збільшено. Модель Max 10 від Boeing може перевозити до 230 пасажирів.

«Наші клієнти попросили нас зробити його більшим», – заявив Кевін Макаллістер, президент підрозділу комерційних літаків Boeing.

За його словами, більше 10 клієнтів вже підтвердили придбання даного літака. Угоди, які повинні бути представлені цього тижня на авіашоу в Парижі, передбачають закупівлю більше 240 літаків.

Ціна лайнера становить $124,7 млн, але покупці часто отримують знижки. Літак повинен надійти в обслуговування авіакомпаній у 2020 році.

Підрозділ авіалізингу General Electric Co., GECAS, замовило 20 таких лайнерів. BOC Aviation збирається купити 10 таких літаків, повідомив Boeing, а китайська CDB Aviation купить ще 10 таких лайнерів, а також 42 одиниці інших різновидів 737 і 8 лайнерів 787 Dreamliner.

Великі вузькофюзеляжні лайнери завоювали популярність у покупців. Їх вартість значно менша, ніж у більших широкофюзеляжних літаків, і вони можуть літати за такими привабливими маршрутами, як перельоти від узбережжя до узбережжя США, і навіть здійснювати невеликі трансатлантичні перельоти.

Airbus обігнав Boeing у цьому все популярнішому авіасегменті. Airbus почав постачати свої найбільші вузькофюзеляжні лайнери A321neo клієнтам в квітні і залучив 1416 замовлень на цю модель станом на кінець травня.

Глава Airbus Фабріс Брежьє в понеділок заявив, що на найбільший вузькофюзеляжний лайнер його компанії припадає половина всіх поставок вузькофюзеляжних літаків. За його словами, навіть при конкуренції з новим літаком Boeing європейська компанія збереже лідируючу частку на ринку. Airbus оголосила про власну угоду з GECAS на 100 вузькофюзеляжних лайнерів.

Boeing же залучив лише 200 замовлень до того, як був представлений 737 Max 10. Тепер шанси американської компанії успішно конкурувати на ринку великих вузькофюзеляжних лайнерів значно зростуть.

Літак Airbus вміщує 240 пасажирів.

Раніше повідомлялося, що ірландський авіаперевізник Ryanair розглядає можливість придання у американського авіавиробника Boeing Co. літаків нових модифікацій моделі 737 Max зі збільшеною кількістю посадкових місць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті