Немає тобі спокою, Павло Дуров: «Роскомнадзор» замахнувся на Telegram

Немає тобі спокою, Павло Дуров: «Роскомнадзор» замахнувся на Telegram

Месенджер можуть заблокувати в Росії за відмову надавати дані про користувачів

Немає тобі спокою, Павло Дуров: «Роскомнадзор» замахнувся на Telegram
фото Telegram

Глава «Роскомнадзора» Олександр Жаров збирається особисто звернутися до власника месенджера Telegram Павла Дурова з вимогою надати відомості, щоб внести їх до реєстру організаторів поширення інформації, повідомляє РІА «Новости».

За словами Жарова, листування з Telegram триває, але відповіді вони поки що не отримали. Глава «Роскомнадзора» має намір особисто звернутися до Дурова протягом тижня.

На початку травня, коли з’явилася інформація, що Telegram можуть заблокувати, як і деякі інші мессенджери, «Роскомнадзор» направив у Telegram лист з проханням надати дані для внесення компанії до реєстру організаторів поширення інформації. Відомство попередило компанію, що якщо таких даних не буде надано – месенджер заблокують на всій території Росії. Керівники Telegram нібито ухиляються від переговорів і відмовляються вступати в реєстр, пише агентство.

Водночас, за інформацією Rambler News Service, адміністрація месенджера Telegram пообіцяла не видавати інформацію жодній країні в світі.

Немає тобі спокою, Павло Дуров: «Роскомнадзор» замахнувся на Telegram
фото WikiVisually

«Ще жоден уряд чи спецслужба в світі не отримали ні біта інформації від нас. Так буде завжди», – зазначили в Telegram. Адміністрація месенджера також підкреслила, що всі дані зашифровані, а ключі до них розділені на частини і фізично зберігаються в кількох дата-центрах.

«Всі дата-центри знаходяться в різних юрисдикціях, і для того щоб змусити Теlegram видати будь-які дані, потрібно нереальний рівень співпраці між кількома державами», – підкреслили в Telegram.

15 травня користувачі Telegram створили петицію на Change.org, в якій звернулися до творця месенджера Павла Дурова з проханням не допустити його заборони в Росії. Автори петиції стверджують, що керівництво Telegram нібито отримало повідомлення від «Роскомнадзора» про необхідність надати дані для внесення до реєстру організаторів поширення інформації. В разі ігнорування вимог відомство може заблокувати роботу сервісу на території країни.

Раніше Роскомнадзор заблокував месенджери BlackBerry Messenger, Imo, Line, а також аудіовізуальний чат Vchat, оскільки компанії не надали даны, які від них вимагалися. З тієї ж причини був заблокований китайський месенджер WeChat, проте після надання необхідних даних блокування зняли.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті