Виконавча служба заарештувала дочірню компанію «Газпрому»

Виконавча служба заарештувала дочірню компанію «Газпрому»

Компанія була створена для реалізації роботи між «Газпромом» і «Нафтогазом» в 2008 році

Державна виконавча служба 29 травня заарештувала 100% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Газпром збут Україна», яке є дочірньою компанією «Газпрому» (Росія), в рамках примусового стягнення накладених Антимонопольним комітетом штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн. Про це йдеться в ухвалі суду від 9 червня, яким Господарський суд Києва відмовив «Газпрому» в визнання цього арешту незаконним, передають Українські Новини.

ТОВ «Газпром збут Україна», 100% дочірнє підприємство «Газпрому», було створено в рамках реалізації угоди між «Газпромом» і «Нафтогазом України» про розвиток відносин в газовій сфері від 12 березня 2008 року для поставок природного газу українським промисловим споживачам. Статутний капітал ТОВ «Газпром збут Україна» складає 1 млн грн.

16 травня Вища господарський суд відмовив «Газпрому» в скасуванні штрафу АМКУ 172 млрд грн.

Державна виконавча служба відкрила провадження щодо примусового стягнення з компанії «Газпром» штрафу і пені 172 млрд грн, а також щодо арешту його майна на території України.

6 червня Господарський суд Києва дозволив Державній виконавчій службі списати 79,877 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті компанії «Газпром» від приватного акціонерного товариства «Газтранзит» (Київ) в рахунок погашення накладених Антимонопольним комітетом штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн.

«Газпрому» належить 40,2% акцій українського ПАТ «Газтранзит», ще 40,2% акцій належать Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» і 19,5652% акцій – компанії Turusgas (Туреччина).

Нагадаємо, Київський Госпсуд вирішив стягнути 79,877 млн грн дивідендів «Газтранзиту», який частково належить російському «Газпрому», в рамках примусового стягнення з ПАТ «Газпром» (РФ) штрафу Антимонопольного комітету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті