Суд вирішив стягнути з «Газтранзиту» до держбюджету 80 млн грн

Суд вирішив стягнути з «Газтранзиту» до держбюджету 80 млн грн

Мова про дивіденди, які підуть у рахунок штрафу «Газпрому»

Київський Госпсуд вирішив стягнути 79,877 млн грн дивідендів «Газтранзиту», який частково належить російському «Газпрому», в рамках примусового стягнення з ПАТ «Газпром» (РФ) штрафу Антимонопольного комітету.

Відповідне рішення суду від 6 червня оприлюднено в Єдиному держреєстрі, повідомляє «Інтерфакс».

«Звернути стягнення на грошові кошти в сумі 79,877 млн грн (дивіденди з чистого прибутку ПрАТ «Газтранзит», частина акцій якого належить ПАТ «Газпром»), що знаходяться у ПрАТ «Газтранзит», з метою виконання наказу Господарського суду Києва від 17 березня у справі №910/18299/16 про стягнення з ПАТ «Газпром», – йдеться в документ.

Як повідомлялося, у січні 2016 року АМКУ оштрафував «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

В черговий раз, 22 лютого, Київський апеляційний господарський суд залишив в силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з «Газпрому» штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату.

«Газпрому» і «Нафтогазу» належить по 40,2174% акцій «Газтранзиту», ще 19,5652% акцій – турецької компанії Turusgas.

Зазначимо, на початку тижня російське видання із посиланням на судову постанову повідомило, що Господарський суд Києва відмовив державній виконавчій службі Міністерства юстиції України у стягненні дивідендів «Газпрому» в компанії «Газтранзит» за 2016 рік ($3,22 млн за поточним курсом) у рахунок часткового погашення накладеного раніше штрафу. 

Також стало відомо, що російський монополіст «Газпром» домовився з київським «Газтранзитом» розірвати угоду про транспортування і припинити всі права й обов'язки сторін за угодою з 1 липня 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті