Порошенко: Трамп може допомогти принести мир в Україну

Порошенко: Трамп може допомогти принести мир в Україну

Українська делегація отримала переконливе підтвердження того, що США підтримують незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Порошенко: Трамп може допомогти принести мир в Україну
Фото Микола Лазаренко / прес-центр Президента України

В інтерв’ю американському телеканалу Fox News Петро Порошенко розповів детальніше про переговори з президентом США Дональдом Трампом.

«Сьогодні дуже унікальний день в українсько-американських відносинах. Це була моя перша зустріч з  президентом США. І я побачив справжнього лідера», – цитує Петра Порошенка його прес-служба.

Зазначимо, вчора надвечір, 20 червня, відразу після зустрічі, президент України заявив, що його розмова із Дональдом Трампом була повноцінною та детальною.

Президент зокрема повідомив, що під час візиту було обговорено питання співпраці у військово-технічній сфері, енергетичній галузі, зокрема поставках вугілля із Пенсильванії та підтримку США реформ в Україні.

Під час інтерв’ю Fox News президент наголосив, що українська делегація отримала переконливе підтвердження того, що Сполучені Штати підтримують незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, і нашу боротьбу за свободу і демократію.

«Ми задоволені всеохоплюючою підтримкою з боку США, яку продемонстрували президент Трамп і віце-президент Пенс», – підкреслив Порошенко.

Петро Порошенко повідомив, що під час переговорів піднімались два блоки питань. По-перше – питання мирного врегулювання подій на сході України. Зокрема, президент нагадав події трирічної давнини, коли ним був запропонований мирний план по урегулюванні ситуації на Донбасі, який пізніше став основою Мінських домовленостей.

«Я абсолютно впевнений, що президент Трамп як справжній харизматичний лідер може допомогти принести мир на нашу землю», – сказав Петро Порошенко, та запевнив, що він у цьому твердо переконаний.

Другою важливою частиною у відносинах двох країн, за словами українського президента, було обговорення успішності реформ в Україні.

«І тут ми говорили про ефективну взаємодію у впровадженні реформ в економічній сфері – від поставок вугілля з Пенсильванії українським електростанціям до зрідженого газу з Луізіани до української газотранспортної системи та співпраці в сфері атомної енергетики», – резюмував Петро Порошенко пвдсумки бесіди з Дональдом Трампом.

Нагадаємо, на зустрічі президента з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард в рамках робочого візиту до США обговорювалося впровадження в Україні структурних реформ і етап, на якому зараз перебуває цей процес.

Крістін Лагард наголосила на важливості проведення збалансованої пенсійної реформи, яка буде відповідати інтересам держави та громадян України і гарантувати їм високий рівень соціального забезпечення.

Петро Порошенко запевнив, що процес рухається. Серед тем, які звучали на зустрічі з директором МВФ – перспективи проведення приватизації в Україні, належного функціонування банківської системи, реформування сфери державних фінансів та продовження боротьби з корупцією.

Після цього український президент провів зустріч із президентом групи Світового банку Джим Йонг Кімом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті