У Суркіса грошей нема, а ПриватБанк не кредитуватиме «Динамо». ДОПОВНЕНО

У Суркіса грошей нема, а ПриватБанк не кредитуватиме «Динамо». ДОПОВНЕНО

Постала загроза невиплати футболістам зарплатні за травень

НБУ не дав дозвіл ПриватБанку надати кредитну лінію ФК «Динамо», що загрожує клубу проблемами з виплатою зарплати футболістам і персоналу за травень. Про це повідомляє прес-служба «Динамо» з посиланням на лист заступника голови правління ПриватБанку Олега Сергєєва.

У листі говориться, що 15–16 червня ПриватБанк повторно зупинив надання кредитних траншів, гарантованих депозитом клубу. У відповідь на запит «Динамо» ПриватБанк 19 червня цього року мотивував це рішення листом Нацбанку від 14.06.2017 із підписом заступника глави НБУ Катерини Рожкової.

У «Динамо» зазначають, що після націоналізації Привату, яка відбулася на початку року, клуб одразу зіткнувся з аналогічною ситуацією, але в результаті переговорів з новим керівництвом банку дію кредитної лінії було відновлено. Кредити Привату – це основне джерело оборотних коштів для «Динамо», тому зараз, окрім виплати зарплати, клуб не зможе фінансувати реконструкцію стадіону ім. Валерія Лобановського.

«Головне питання було у бізнес-етиці. Як ти можеш правильно працювати з компанією, кредитувати її, коли власники цієї компанії подають проти топ-менеджменту банку в суд. Для нас це нонсенс. Ми вважали, що це неправильно. Наша рекомендація (не кредитувати клуб) була ще в грудні 2016 року. Але ми вважали, що ми не повинні руйнувати нормально працюючу компанію ( «Динамо») і потрібно виробити цивілізоване вирішення після націоналізації Приватбанку «, – відповіла на запит Українськиїх Новин заступниця голова НБУ Єкатерина Рожкова.

Представники футбольного клубу зазначають, що 13 грудня 2016 року НБУ визначив «Динамо Київ» пов'язаною особою ПриватБанку. Рахунки клубу були заблоковані, припинене надання чергових кредитних траншів, обслуговування поточних рахунків. Але рішення НБУ про зв'язок клубу з ПриватБанком і наказ про блокування рахунків були скасовані в судовому порядку 20 березня 2017 року.

На запит Mind Національний банк відповів, що «є регулятором банківського сектору та не втручається у господарську діяльність клієнтів банків».

«Намагання власників футбольного клубу пов’язати проблеми господарської діяльності клубу та поточні питання (наприклад, такі як виплата заробітної платні) з регулюванням банківського сектору є невдалою спробою перекладення відповідальності за управління клубом та прийняття фінансових рішень та ризиків», – відповіли у прес-службі банку. 

У повідомлені сказано, що критичне перевищення нормативів щодо кредитування пов’язаних осіб стало причиною незадовільного фінансового стану Приватбанку, який почав загрожувати фінансовій стабільності країни.

«Саме тому у грудні 2016 року для Приватбанку була встановлена заборона на кредитування пов’язаних із колишніми власниками Приватбанку осіб після переходу банку у державну власність. У число пов’язаних осіб також входить ФК Динамо Київ (через власників клубу – братів Суркісів)», – йдеться у повідомлені.

Відповідно, банку було рекомендовано привести свою діяльність у відповідність до нормативів та чинного законодавства та провести своєчасні дії для виконання вимог регулятора щодо припинення кредитування пов’язаних із банком осіб.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло