Держава заборгувала ОСББ 20,5 млрд грн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Держава заборгувала ОСББ 20,5 млрд грн

Мова про державну заборгованість із пільг і субсидій

Держава заборгувала ОСББ 20,5 млрд грн
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

На початок червня загальна заборгованість держави із пільг і субсидій перед ОСББ становила вже 20,5 млрд грн.

Про це із посиланням на слова енергетичного експерта Святослава Павлюка повідомляє «Урядовий кур’єр».

«Загальна заборгованість щодо газу, яка входить у цю цифру, – 19,9 млрд. А 0,6 млрд – за утримання будинків, – пояснив Святослав Павлюк. – У структуру тарифу на утримання будинків і споруд входить загалом 18 різних послуг. Ціна цієї заборгованості набагато вища для ОСББ, ніж для, приміром, НАК «Нафтогаз України». Бо за ці 18 послуг відповідають об’єднання, які взяли на себе обов’язок за наведення ладу в будинку. Ці борги демотивують людей щось робити в будинку – брати кредит на модернізацію, утеплювати тощо. Можу лише апелювати, щоб ці 0,6 млрд стали пріоритетом».

Експерти зауважують, що на початок червня була піврічна заборгованість з відшкодування пільг і субсидій. Однак у Міністерстві соціальної політики інші розрахунки, пише видання.

«Не погоджуюся з тим, що по півроку не фінансують субсидії, елементарна заборгованість на початок року закрита в повному обсязі. Справді, існує затримка, але це лише двомісячні нарахування», – запевнив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко.

Водночас держслужбовець погоджується, що розрахунки щодо суми субсидій, закладені до бюджету, не збігаються з реальною ситуацією: «Після опалювального періоду ми побачили, що коштів, закладених у держбюджеті на сьогодні, недостатньо, щоб забезпечити вчасне фінансування субсидій».

Зазначається, що у державний бюджет було закладено на ці цілі 47 млрд грн.

Учора, 22 червня, за законопроект №6600 щодо змін до бюджету проголосували 264 парламентаря. Ці зміни передбачають збільшення на загальну суму 25 млрд грн фінансування оборони, медицини, ЖКГ, інфраструктури,  соціальних програм.

У цій цифрі левова частка – 14,1 млн грн – субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло