МОЗ зареєстрував генерик для лікування ВІЛ/СНІДу

МОЗ зареєстрував генерик для лікування ВІЛ/СНІДу

Виробник ліків – індійська «Ауробіндо Фарма»

МОЗ зареєстрував генерик для лікування ВІЛ/СНІДу
Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я зареєструвало генеричний препарат абаковира сульфат для лікування ВІЛ/СНІДу індійського фармвиробника «Ауробіндо Фарма». Термін реєстрації препарату закінчується 31 березня 2019 року.

Відповідний наказ відомства № 692 від 22 червня оприлюднено на сайті, повідомляє «Інтерфакс».

Компанія нещодавно отримала схвалення від регулятора США – Агентства з харчових продуктів і медикаментів на оборот даного препарату.

Раніше глава представництва компанії «Ауробіндо Фарма» в Україні доктор Паул Віджешвар наголосив, що система спрощеної реєстрації препаратів, які зареєстровані та використовуються в країнах з жорсткою регуляторною політикою, що набрала чинності в 2016 році, може сприяти появі даного препарату на ринку України.

Зазначимо, невдовзі парламент має розглянути у другому читанні проект закону про фінгарантії держави у сфері медпослуг, а також спробувати повторно проголосувати за зміни до Бюджетного кодексу, пов'язані з такими гарантіями.

Ці закони є ключовими для медреформи, яку з осені минулого року намагається впровадити Міністерство охорони здоров'я на чолі з в.о. міністра Уляною Супрун.

Реформа передбачає зміни в першому – діагностиці, створенні інституту сімейного лікаря, невідкладної швидкої допомоги – та другому – стаціонарному лікуванні – рівнях медичної допомоги. Третій рівень – високоспеціалізовані лікарні, центри та інститути – реформа поки що не зачіпатиме.

Редакція Mind зібрала в одному місці все, що кожному потрібно знати про зміни в одній з найважливіших галузей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло