МОЗ: у найближчі три роки система охорони здоров'я отримає 25 млрд грн

МОЗ: у найближчі три роки система охорони здоров'я отримає 25 млрд грн

У міністерстві розраховують на прийняття законопроектів з медреформи у другому читанні на початку липня

МОЗ: у найближчі три роки система охорони здоров'я отримає 25 млрд грн
Фото УНIАН

Парламент на початку липня ухвалить у другому читанні законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, а також проголосує за законопроект №6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу стосовно фінансування сфери охорони здоров'я, розраховують у Міністерстві охорони здоров'я.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк зазначив, що прийнятий у першому читанні законопроект №6327 переданий на доопрацювання до комітету з питань охорони здоров'я.

«Законопроект переведений в профільний комітет, зараз там збирають всі зауваження і всі пропозиції, щоб підготувати його до другого читання», – сказав він.

За словами Ковтонюка, прийняття законопроекту №6327 дозволить розпочати зміни у фінансуванні охорони здоров'я вже в 2017 році, щоб з 1 січня 2018-го перейти на нову модель.

Згідно з прийнятою урядом у середу бюджетною резолюцією, протягом найближчих трьох років система охорони здоров'я отримає додаткові 25 млрд грн.

«Бюджетні плани робляться не тільки на три роки, вони робляться структурно інакше. Ці гроші призначені для оплати нового принципу «гроші йдуть за пацієнтом». Ми маємо чіткі цифри щодо намірів уряду фінансувати послуги на первинному рівні», – сказав Ковтонюк.

Замміністра підкреслив, що, згідно з бюджетною резолюцією, тариф медпослуги на первинному ринку в 2018 році складе 340 грн на людину, а в 2019-му – 450 грн на людину.

«Це означає, що в медпрактиці, яка має 2000 пацієнтів, буде близько 740 000 у 2018 році, і близько 900 000 грн в 2019 році. Це цифри, яких раніше не бачили, особливо якщо ми говоримо про сільську місцевість. До первинної допомоги надійдуть серйозні кошти», – сказав він.

Заступник міністра повідомив, що тариф на первинну медичну допомогу буде покривати, зокрема, й усі необхідні витрати на надання первинної медичної допомоги, оплату праці робота лікаря і медперсоналу, необхідні витратні матеріали, базовий набір аналізів, «який може бути доволі широким».

Як повідомлялося, згідно з бюджетною резолюцією, обсяг витрат на систему охорони здоров'я в 2018 році пропонують збільшити на 18,4% – до 65,7 млрд грн, в 2019 році – на 12,4%, до 73,9 млрд грн, в 2020 році – на 9,9%, до 81,2 млрд грн. Обсяг субвенції з держбюджету на програми реімбурсації має становити 1 млрд грн на рік.

Верховна Рада 227 голосами прийняла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, але відмовилася прийняти за основу законопроект №6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо фінансування сфери охорони здоров'я. Обидва законопроекти є частиною медичної реформи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті