ЄБРР інвестує 50 млн євро у проект «Ініціативи розвитку Дніпра»

ЄБРР інвестує 50 млн євро у проект «Ініціативи розвитку Дніпра»

Розвиток інфраструктури річок посилить економіку України

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) мають намір інвестувати в розвиток Дніпра  50 млн євро. Як повідомляє Міністерство інфраструктури України, такі наміри були озвучені під час конференції «Дніпро у європейському фарватері».

«Розвиток сільськогосподарської сфери ставить нові виклики перед українською транспортною та логістичною мережею. Україна має унікальний ресурс, використання якого  може дозволити Україні стати стратегічною частиною європейської економіки, – це  Дніпро»,- заявив Посол Нідерландів Кейс Кломпенхауер.

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що розвиток внутрішнього водного транспорту сприятиме «екологізації перевень шляхом зменшення шкідливих викидів автотранспортом», що є одним із пріоритетних завдань країни для асоціації з Європою.

У вересні 2016 року розпочалась реалізація спільної програми програми посольства Нідерландів та Міністерства інфраструктури, цього року до неї долучаються ЄБРР, ЄІР та Світовий банк.

Голландські експерти вважають, що річкова транспортна мережа сприятиме економічному зростанню лише після вдосконалення логістики та інфраструктури. Це означає, що спочатку необхідно інвестувати у саму річку.

Представник Єврокомісії Даніель Жан підтримав ідею введення Дніпра до Трансатлантичної системи, що, за умови реалізації Угоди про Асоціацію,  дозволить їй досягти міжнародних стандартів навігації. 

Нагадаємо, WNISEF та ЄБРР мають намір інвестувати по $30 млн у фонд Emerging Europe Growth Fund III, який інвестуватиме в експортоорієнтований малий та середній бізнес в Україні та Молдові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло