Спецназ Саудівської Аравії відвернув теракт у найбільшій мечеті Мекки

Спецназ Саудівської Аравії відвернув теракт у найбільшій мечеті Мекки

Першою країною, яка висловила підтримку саудівцям, став Катар

Спецназ Саудівської Аравії відвернув теракт у найбільшій мечеті Мекки
фото Encyclopedia Britannica

Сили безпеки Саудівської Авравії у п'ятницю, 23 червня, попередили терористичний напад на головну мечеть ісламського світу, Аль-Харам, що знаходиться в Мецці, священному місті мусульман, повідомляє CNN.

Завдяки успішно проведеній спецоперації правоохоронці вирахували нападника, озброєного вибухівкою та стрілковою зброєю. Під час переслідування терориста-смертника почалася перестрілка, терорист забіг у сусідній район і там сховався в одному з житловим будинків, а потім підірвав себе. Триповерхова будівля була повністю зруйнована вибухом.

В результаті вибуху загиблих немає, але постраждали 11 осіб: 5 правоохоронців і 6 іноземних громадян.

Крім того, міністр МВС Мансур аль-Турки повідомив, що в ході спецрейду затримано ще 5 підозрюваних в організації терактів, з яких одна жінка. Три групи, дві в місті Мекка, і одна в економічній столиці Саудівської Аравіх – місті Джидда, також планували здійснити атаки.

Примітно, що однією з перших країн, які засудили плановану терористичну атаку, став Катар. У його посланні, адресованому владі Саудівської Аравії, йдеться, що злочинні дії терористів, які планували атаку в місці, святому для всього ісламського світу, ображають почуття мільйонів мусульман. Також Катар заявив, що готовий допомагати Саудівській Аравії зберігати належний рівень безпеки в священних для мусульман місць.

Як повідомлялося, 5 червня ряд арабських країн оголосив про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши Доху в фінансуванні тероризму. Це звинувачення на свою адресу Катар заперечує.

Держави, які бойкотують Катар, відправили країні список із 13 вимог, що включають закриття телебачення Al Jazeera та скорочення зв’язків з Іраном і дали на виконання цих вимог 10 днів.

Велика мечеть або Масджид аль-Харам – найбільша мечеть у світі, у центрі якої знаходиться ісламська святиня – Кааба. Це кубовидна споруда, до якої стікаються мільйони віруючих паломників з усього світу.

Нагадаємо, на початку липня минулого року в Саудівській Аравії були здійснені кілька терактів: біля мечеті в місті Ель-Катіф, біля мечеті Пророка в Медині, а також неподалік від консульства США в Джидді.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло